Join Photoblog!
pixel
« 
pixel
«  
  »
pixel
S M T W T F S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 »
pixel

Mc Cormick Place - centrum kongresowe w Chicago

2012.06.13
pixel
# 1
Zajrzyjmy do wnętrz kongresowych Mc Cormick Place w Chicago, gdzie odbywało się doroczne spotkanie American Society of Clinical Oncology. Nie jest łatwo do nich wejść, koszty karty wstępu dla uczestników nabyte w dniu rozpoczęcia kongresu sięgały poważnych kwot. Dziennikarze akredytowani nie ponosili tych kosztów, ale musieli poddać się procesowi bardzo skomplikowanej akredytacji. Dość powiedzieć, że opis jak to zrobić miał 8 stron objętości, a charakterystyka pisma jakie kryteria powinno ono spełniać 3 strony maszynopisu. Ważnym aspektem jest posiadanie przez pismo działu newsów. I muszą to być newsy prawdziwe ze świata nauki. Jedno z polskich pism prowadzące coś w rodzaju kroniki towarzyskiej ( Iksa zdjęli ze stanowiska, Igreka mianowali) nie zostało uznane za spełniające wymogi. A wiec wiemy, że organizatorzy sprawdzają to czego wymagają. No i najważniejsze! Aby otrzymać akredytację trzeba mieć wizę dziennikarską typu "I" ( jak Information) do Stanów Zjednoczonych. Nie uprawnia do przekroczenia granicy amerykańskiej w charakterze dziennikarza wiza typu "B". Osoby, które nie respektują tego przepisu popadają niekiedy w poważne tarapaty. Najłagodniejsze to pouczenie na granicy.
pixel
# 2
Arie Crown Theater to największa sala na wiele tysięcy osób w której odbywają się sesje plenarne
pixel
# 3
Moje obowiązki polegały także na bywaniu na konferencjach prasowych. Opuszczamy więc Arie crown Theater i długim korytarzem w wesołe wzorki idziemy, idziemy, idziemy...
pixel
# 4...
aż dochodzimy do informacji, że trzeba skręcić w prawo, co czynimy..
pixel
# 5 ...
dochodzimy do odpowiedniej sali, przed wejściem której podajemy swoją badgę do wczytania elektronicznego obecności, bo zaufanie to jedno, a kontrola to drugie. Odnotowawszy obecność zajmujemy miejsce na sali i rozglądamy się za kolegami. Lokalizujemy ich, machamy wesoło, podchodzimy, ściskamy się. Po zakończeniu konferencji idziemy do press room'u i dyskutujemy o nowościach kongresowych oraz towarzyskich. Wszak nie samą nauką człowiek żyje ;))
pixel
1 Comment
finbarr interesting place!
finbarr · 2012-06-13: 03:53
You must be logged in to comment!
Views: 664
pixel
Tagged: chicago medicalconferencesworldwide mytravels
« 
pixel
 »
pixel