Join Photoblog!
pixel
« 
pixel
«  
  »
pixel
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 »
pixel

Wzruszające przemówienie

2012.07.07
pixel
#1
Będąc młodą dziennikarką przebywałam na całodobowem dyżurze redakcyjnym i porządkowałam wrażenia z odbytej podróży eksperymentalnej w dniu wczorajszym .

Managing Editor zajął się analizowaniem stanu konta bankowego nadszarpniętego nasza ekstrawagancką podróżą eksperymentalną. Zdecydował, że będziemy oszczędzać aby wyrównać dziurę budżetową powstałą po nabyciu biletów autobusowych i nie kupił cebuli do sałatki obiadowej.

Paczka cebuli kosztuje 2,60 zł, a to jest jeden bilet tramwajowy – oznajmił z niezwykłą stanowczością. A w ogóle to po co nam cebula?

Właściwie to racja, jak nas skierują do jakiego miejsca odosobnienia za wydawanie prasy nie dość propagandowej wobec władz wszelakich, to znajomi podrzucą i najemy się za wszystkie czasy – pomyślałam.

Rozważania o kaloryczności diety skazanych prawomocnym wyrokiem do którego miał prawo każdy konował wyuczony za nasze pieniądze przerwało wtargnięcia maila zapraszającego na kontr - press konfierencju zorganizowaną w odwecie za konferencję Ministerstwa Zdrawochranieniaj.
Zaproszono wszystkich Ważnych Prezesów i Nie Mniej Ważnych Dziennikarzy.
pixel
# 2
Sytuacja Prezesa Wszystkich Prezesów nie była łatwa. Z jednej strony lud konowalski miast i wsi naciskał, z drugiej władza wybrana w demokratycznych wyborach nie popuszczała.

No może ktoś popuszczał ze strachu, ale w końcu nie jest to problem w dobie refundowanych pieluchomajtek!

Gdy tak Prezes Wszystkich Prezesów rozważał swą nieciekawą sytuację i monologował co powiedzieć na press - konfierencji w jego polu widzenia pojawiła się pomocna dłoń z inspirującym słowem na obudowie mikrofonu.
pixel
# 3
Ach, co za ulga - westchnął bezszelestnie Prezes Wszystkich Prezesów.
No tak, muszę przetrwać. Zasady bezszelestnej egzystencji opanował w dżungli w której niedawno doskonalił techniki przetrwania w warunkach ekstremalnych oraz metody kamuflażu pozwalającego być niewidocznym.
Wróżka wywróżyła Prezesowi Wszystkich Prezesów, że pogłębiona znajomość wymienionych wyżej technik będzie mu baaardzo potrzebna w najbliższym czasie.

TRWAM, TRWAM, TRWAM i się nie dam - powtarzał w myślach Prezes Wszystkich Prezesów i hipnotycznym wzrokiem patrzył na obudowę mikrofonu.
pixel
# 4
Tymczasem obsługa techniczną jęła czynić przygotowania. Do wystąpienia Prezesa Wszystkich Prezesów przygotowano mega mikrofon na specjalne okazje, przemówienia do Narodu i różne takie wzruszające chwile.

Prezes Wszystkich Prezesów poprawił krawat, odchrząknął i zdecydowanym krokiem podszedł do mega mikrofonu. Swym ujmującym barytonem zagaił, odrzucając uprzednio pukiel włosów z czoła, następującymi słowy :

Rodacy i Rodaczki,

Przepisywacze i Przepisywaczki Tabletek Refudnowanych i Nierefundowanych,

Działaczokracja nasza znalazła się w niebezpieczeństwie. Narodowy Brat Płatnik zagroził odcięciem nas od życiodajnych kontraktów.

W tej sytuacji ze wskazań życiowych ogłaszamy i odtrąbiamy Wielki Bohaterski Odwrót.

Tak nam dopomóż.... dopomóżcie, please...pomożecie....pomożemy ????

Po tym szczerym wyznaniu Prezesa Wszystkich Prezesów rozległy się burnyje apłodismenty zwane też standing ovation albo niemilknącymi brawami.

Wiwat Prezes Wszystkich Prezesów - zawołali zgromadzeni dziennikarze.

Wiwat wszystkie stany - dorzucił z ujmująca troską w głosie Prezes Wszystkich Prezesów i seksownie odrzucił z czoła opadły pukiel włosów, co go nie zdążył przystrzyc z nadmiaru obowiązków i wrażeń. No bo gdzie w takiej puszczy znaleźć fryzjera co by gustownie przystrzygł i ufalował fryz?

Fryzjera, powiedziałam?, że polecę frazą ze znanej reklamy.
FRAJERA, oczywiście, że frajera do ostrzyżenia!
pixel
# 5
Po wystąpienia Prezesa Wszystkich Prezesów wszyscy długo ocierali łzy z policzków, które spływały strugami zdającymi się nie mieć końca.

A prasa spakowała swe mega mikrofony i pojechała dalej nagrywać, przeinaczać, przekręcać i manipulować.

Bo tak już ta prasa ma...

pixel
3 Comments
mallusatish Very nice post~!~
mallusatish · 2012-07-07: 01:49
wfrnk Just about lights and mics now, huh... ;-)
wfrnk · 2012-07-07: 08:53
finbarr Nice set !!
finbarr · 2012-07-07: 18:53
You must be logged in to comment!
Views: 850
pixel
Tagged: warsaw everydaylifeinpoland medicalconferencesworldwide
« 
pixel
 »
pixel