Join Photoblog!
pixel
« 
pixel
«  
  »
pixel
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 »
pixel

Nowe zarządzenie w sprawie recept

2012.07.09
pixel
# 1
Będąc młodą dziennikarką przebywałam na całodobowem dyżurze redakcyjnym, ponieważ Managing Editor dorwał się do moich crocsów i poszedł w nich do Biedronki po cebulę, a ja odwykłam od chodzenia boso. Uznaliśmy podczas posiedzenia kolegium redakcyjnego, że jednak zainwestujemy 2.60 zł w paczkę cebuli. Awitaminoza nam narastała, a nikt nas nie kierował do obiektu odosobnienia gdzie mielibyśmy dostęp do diety zrównoważonej pod względem minerałów, witamin, kwasów omega-3 i innych modnych składników.

Tymczasem do redakcyjnego laptopa nadlatywały maile z różnymi wyznaniami uczuć wyższych od czytelniczek i czytelników nieśmiało sondujące co redakcja na to, że ktoś ją kocha.

Opowiadamy pryncypialnie:

Każdemu wolno kochać!

Ale też przypominany, że sejm Wirtualandii określił jak powinny kształtować się relacje uczuciowe pomiędzy obywatelkami i obywatelami, co wolno, a na co nigdy nie pozwoli nasze opiekuńcze i uczuciowe państwo!
Co bardziej odważne jednostki pytały jak Managing Editor ustosunkowuje się do tych wyznań czytelniczek pod adresem Młodej Dziennikarki.
Odpowiadamy: po pierwsze primo - poczucia humoru u Managing Editora dostatek,
Po drugie primo – my mu nie wytykamy, że kocha się w tych słodkich bestyjkach zwanych przecinkami i kropkami.
Nasza relacja z Managing Editorem oparta jest na zaufaniu i swobodzie w wyborze obiektu uczuć. Przecinek może być, czemu nie?
pixel
# 2
Wśród lawiny maili z wyznaniami uczuć pod adresem redakcji bystrem natentychmiast wychwyciliśmy zaproszenie na press-konferencję w Ministerstwie Wirtualandzkiego Pacjenta.

Niezaznajomionym w temacie objaśniamy, że mamy dwie krainy: Realandię i Wirtualandię.

Tematem konferencji było ogłoszenie nowego dekretu w sprawie zasad pisania recept w Wirtualandii. Minister wszedł i zagaił do My Narodu, za pośrednictwem prasy:


Rodacy i Rodaczki

Przepisywacze i Przepisywaczki Tabletek Refundowanych i Nierefundowanych,

Zmuszony jestem obwieścić że od jutra wprowadzamy rozporządzenie nr 38/07/1673/GDL na mocy którego za prawidłowo wypisaną receptę uznaje się jedynie recepty pisane gęsim piórem. Wycofuje się z obiegu wszystkie długopisy i kieruje te rzeczowe dowody korupcji uprawianej przez Big Pharmę do Muzeum Długopisu.

Zezwala się na dokończenie pisania nazwy leku długopisem trzymanym w dłoni w chwili wejścia rozporządzenia w życie i ani słowa więcej.
Lekarzy, którzy będą uchylać się od pisania recept gęsim piórem ( ostrze pióra musi mieć szerokość nie przekraczającą 2 mm) skierujemy na stepy Kazachstanu.
pixel
1 Comment
finbarr interesting
finbarr · 2012-07-08: 18:12
You must be logged in to comment!
Views: 832
pixel
Tagged: warsaw everydaylifeinpoland
« 
pixel
 »
pixel