Join Photoblog!
pixel
« 
pixel
«  
  »
pixel
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 »
pixel

Zasady pisania recept

2012.07.15
pixel
# 1
Dostałam poufnego nijusa, że ustawodawca w Wirtualandii zamierza zmienić przepisy dotyczące wypisywania recept. Przyodziawszy swój maskujący strój moro udałam się w krzaki okołoustawodawcze i zmyślnie się w nich zamaskowałam w celu założenia podsłuchu.
Po godzinie maskowania się usłyszałam, że prace nad przepisami toczą się przy ulicy Cukrowej w Ministerstwie Pacjentów. Szybko więc zmieniłam miejsce nasłuchu żeby być na bieżąco.
pixel
# 2
Bohaterski minister pacjentów oznajmił:

Dotychczasowa samowola w pisaniu recept nie jest możliwa do dalszego tolerowania w państwie prawa! Bazgroli sobie taki konował jeden z drugim co mu do głowy przyszło, nie bacząc na stan budżetu Wirtualandii.
Pozbawimy ich wszystkich możliwości bezmyślnego marnotrawienia budżetu, który przecież może być przez władzę wydany o wiele trafniej! Powołuję think-tank do rozwiązania tego problemu. Przewodniczącym będzie mecenas Krzywy-Paragraf. Wice przewodniczącą pani Wizerunkowa. Szeregowych pracowników dobierzecie sobie sami.

Powołany zespół ustalali, że konieczne są nowe przepisy w zakresie wypisywania recept oraz zmasowany atak na pojęcia "wizerunek lekarza" i "recepty". Odwieczna formula "3 x 1 tabletka, chyba że lekarz zleci inaczej" albo "według zleceń lekarza" dawała mu niewytłumaczalne dla władzy możliwości decydowania. To przecież władza miała decydować o wszystkim! Nie po to została wybrana, żeby siedzieć cicho w kącie i przytakiwać "tak, tak panie doktorze 3 x 1 tabletka".

Podjęto szeroki front działań robienia koło pióra.

Ktoś na naradzie w Ministerstwie Pacjentów powiedział "pióra, pióra, dobra myśl!" a właściwie dlaczego by nie wprowadzić przepisu nakazującego pisać recepty piórem gęsim".

Taki konował chciałby pisać na komputerze albo przenośnym tablecie, a eleganckie tablety należą się do pracy tylko nam! My stanowimy prawo i to nie jest zabawą! Pióro gęsie jest też przenośne i niech sobie konowały noszą choćby dziesięć piór. Lekkie są to nie będą narzekać, że ciężko im nosić na wizyty domowe.
pixel
# 3
Po zakończeniu prac ustawodawczych ogłoszono nowy dekretu w sprawie zasad pisania recept w Wirtualandii. Minister wszedł i zagaił do "My Narodu", za pośrednictwem prasy:


Rodacy i Rodaczki,

Zjadacze Tabletek Refundowanych i Nierefundowanych,

oraz Wy Przepisywacze i Przepisywaczki, będący mi solą w oku...

Zmuszony jestem obwieścić że od jutra wprowadzamy rozporządzenie nr 38/07/1673/GDL na mocy którego za prawidłowo wypisaną receptę uznaje się jedynie recepty pisane gęsim piórem. Wycofuje się z obiegu wszystkie długopisy i kieruje te rzeczowe dowody korupcji uprawianej przez Big Pharmę do Muzeum Długopisu.

Zezwala się na dokończenie pisania nazwy leku długopisem trzymanym w dłoni w chwili wejścia rozporządzenia w życie i ani słowa więcej.

Lekarzy, którzy będą uchylać się od pisania recept gęsim piórem ( ostrze pióra musi mieć szerokość nie przekraczającą 2 mm) skierujemy na stepy Kazachstanu.

Managing Redaktorka GDL Działu Podróże & Kulinaria otrzymuje delegację służbową do Kazachstanu oraz zlecenie rozpoznania tematu – ile doktorów pomieści się na tamtejszych stepach? Zobowiązujemy ją jednocześnie do rozpoznania tematu wyżywienia oraz rozpoznania perspektywy założenia plantacji brukwi na wspomnianych stepach oraz prosimy o opracowanie przepisów na kilka sałatek z brukwi.
Przepisy opublikujemy poza wszelka kolejnością!

Manging Redaktorka bez zbędnych opóźnień, jeszcze dziś wyruszy w podróż służbową do Kazachstanu. Życzymy jej szczęśliwej podróży oraz wykonania powierzonych zadań!
pixel
2 Comments
wfrnk No faces yet... :-)
wfrnk · 2012-07-15: 09:39
finbarr interesting !!
finbarr · 2012-07-15: 10:59
You must be logged in to comment!
Views: 1126
pixel
Tagged: everydaylifeinpoland
« 
pixel
 »
pixel