Pierrefonds, Picardy, France

by Taavi Sepp September. 08, 2007 3422 views

Laupäeval võtsime ette järjekordse külastuse Põhja-Prantsusmaale, Pikardiasse, linna nimega Pierrefonds.
Nimetatud linn on kuulus oma lossi poolest, mille ajalugu ulatub aastasse 1393, kui Louis d'Orleans (Charles V teine poeg) lasi endale ehitada kindluse Compiègne lähistele. Ehitajateks olid Nivelon de Pierrefonds järeltulijad, sellest ka hilisem kohanimi.
1589 vallutas lossi Antonie de Saint-Chamand ning andis selle kapten Rieux kaitsta, kes suutis tõrjuda kahel korral soovi omandada lossi, üheks sooviavaldajaks Henri IV aastal 1593. Aastal 1617 toimunud rünnaku järel oli loss varemeis ning oleks selliseks ka jäänud, kui mitte Napoleon I poleks aastal 1810 käskinud lossi osta ning ligi pool sajandit hiljem (1857) poleks alanud lossi uuesti rajamine. Seekordne omanik, Napoleon III jättis ülesande ahriteks Viollet-le-Duc kanda. Sõda tuli küll vahele (1870 - mis toimus, ah? Prantslased Preisimaal?), kuid ehitus jätkus 1878. Ehitus lõppes aastal 1885, kuid osa interjöörist jäigi lõpetamata.
Mis küll pani arhitekti neid müstilisi tegelasi kavandama? Osa neist on kindlasti Dante “Põrgust” plehu pistnud ja Pierrefonds'i lossi müüridele pidama jäänud. 19. sajandil ei olnud ka Absinth veel moes, et seda võiks pidada arhitekti mõttekäigu mõjutajaks. Võrdluse võiks tuua (vähemalt osaliselt) Eduard Vilde “Kabaree” ja/või “Põrgu” seltskonnaga.
Igatahes on tegemist ilusa linnaga, mida tasub Prantsusamaa põhjaosas ringi liikudes kindlasti külastada. Täiskasvanu pilet on €6.5 ja linnas, jõe ääres on ka üks väga hea menüüga restoran.

Quick summary - An imposing stronghold in Picardy, France, deffinately one of the places to visit while in northern part of France.
More aerial photos - see link [picardimage.com].

Lossi sisehoov / Inner yard.

Kabel / Chapel.

Saint Michel?

Sisehoov / Inner yard

Salle des Preuses

Salle des Preuses

Vaade lossist Pierrefonds linnale / view from the castle to Pierrefonds.

Vaade lossist Pierrefonds linnale / view from the castle to Pierrefonds.

Keldris olid kirstud ja hääled… / There were coffins and voices in the tomb…

  Be the first to like this post
Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com