Leaving Skye

by Taavi Sepp June. 24, 2008 2119 views

This is the last day in Skye, when it was pissing down all the way (well, most of it) and the wheather did not offer much of photographic opportunities. Then we decided to visit Talisker distillery and already on main island, Eilean [en.wikipedia.org] Donan [eileandonancastle.com] Castle.
The first two shots are taken on our way from Edinbane campsite to Talisker [en.wikipedia.org]and the Cuillin range [en.wikipedia.org] dominates much of the view. Turned the second one a bit gloomier, but it was not much better anyway.

Eilean Donan is a stronghold in an island in the meeting point of the three lochs, thus it was sort of controlling the area. Yet its inhabitants were not just the flavour of the day amongst the local people, who did the only reasonable thing in the situation (controoling and taxation) and killed most of the lot. And so many times…
“Partially destroyed in a Jacobite uprising in 1719, Eilean Donan lay in ruins for the best part of 200 years until Lieutenant Colonel John MacRae-Gilstrap bought the island in 1911 and proceeded to restore the castle to its former glory. After 20 years of toil and labour the castle was re-opened in 1932. ” - the knowledge to be read from their web site and I would suggest popping in when nearby as it is rather nice building and differs a lot from the others that we visited during our Scotland trip.
Hint: It is free for the keepers of the HHA [hha.org.uk](Historic Houses Association) friends card.

24/06 lahkusime Skye saarelt, et jõuaks veel Šotimaa põhjaosas ära käia (Drummond'i loss). Esimesed pildid on Cuillin mäestikust, link ülevalpool Wikipedia artiklile. Must Cuillin oli sel päeval ikka eriti must, aga ma võtsin endale vabaduse sünget vaatepilti veelgi võimendada. Ja siis loomulikult ka mäe jalamilt üks mustapealeste oinaste komplekt.
Mäegede jalamil asub ka Taliskeri viskitööstus, sellest oli paari sõnaga juttu ka eespool. Suur sademete hulk on nendele puhas õnnistus, kuna mägedest tuleva vihmaveega jahutatakse toormemahuteid. Vot siis! Giidi sõnutsi eelmised kaks kuud olid nii kuivad, et tootmine tuli seisma panna.
Viskiaurudest pääsnuna külastasime juba suurele saarele jäävat Eilean Donan'i lossi. Asudes saarel ja kolme loch'i kohtumispaigas, mängis antud kindlustus olulist rolli ümbruskonna kontrollimisel ning maksude kogumisel. Meeldetuletus: loch on siis kas väin, järv või laht sõltuvalt parasjagu selle asukohast.
Legend teadis pajatada omaniku pojast, kes peale ronga kolbast joomist lindude keelest aru hakkas saama. Tema nimest on arvatavasti ka kohale nimi tulnud.
Kas kallis perepoeg peale niemtatud protseduuri läbimist ka veel inimkeeli kõnelda suutis, pole teada. Igal juhul on kohaga ja selle nimega seotud mitmeid legende mis otse loomulikult üksteisest erinevad ning oma autentsust rõhutavad. Päris lõbus oli umbes viit koha saamislugu lugeda, kõik ilusti pildimaterjaliga rikastatuna ühele seinale paigaldatud.

Kindlus oli kasutuses vahelduva eduga kuni 1719 aasta Jakobiitide ülestõusuni. Siis tantsisisd mägilased (highlanders) lossi katusel ja läksid lahingusse. 58 neist jäigi see viimaseks tantsuks, ülejäänud pudenesid laiali või muutsid oma meelestatust keskvõimu suhtes. Aastal 1911 omandas unarusse jäetud ning varemetes lossi koos saarega kolonel-leitnant John MacRae-Gilstrap kelle ettevõtmisel taastati kindlus-loss aastal 1932. Pikema ülevaate ajaloost saab siit [eileandonancastle.com].

Cuillin range.

Local inhabitat.

Kohalikud.

Eilean Donan Castle. Pity it was a low tide!

  Be the first to like this post
Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com