Moravski Kras

by Marzena Jozefczyk April. 25, 2011 8679 views

Po bardzo pracowitej zimie, przedłużającym się remoncie i w połowie pisania kolejnej pracy magisterskiej postanowiliśmy uciec od codzienności.
Pomysłów na zagospodarowanie pięciu dni pomiędzy Wielkanocą a długim weekendem pierwszomajowym było mnóstwo - od Oslo, przez Świętokrzyskie po Bornholm. Zadecydowały prognozy pogody - bardzo niepewne, grożące burzami. A co najlepiej zwiedzać podczas deszczu? Jaskinie, bo tam nie pada :) Zaledwie 120 km na południe od przejścia granicznego w Boboszowie znajduje się niezwykły region - Morawski Kras. Tysiąc sto jaskiń różnej wielkości, z czego pięć udostępnionych do zwiedzania. Piękna, dzika przyroda poprzetykana miasteczkami przemysłowymi. Setki kilometrów doskonale przygotowanych ścieżek rowerowych. W takich warunkach grzechem byłoby nie zabranie rowerów. Okazało się to doskonałym pomysłem, który doceniła także aura, oszczędzając nas przed zmoknięciem wiele razy.
W kilku następnych postach zaproszę więc Was do jaskiń Krasu Morawskiego oraz na rowerową wycieczkę po ciekawym (nie tylko z punktu widzenia geografa) regionie.

________________________________________

In the next few posts I'd like to invite you to Moravski Karst, region in Czech Republic known for it's wonderful caves.

  Be the first to like this post
Join the conversation
4
There are 4 comments , add yours!
Eric J H Joyce 8 years, 7 months ago

Nice post.

8 years, 7 months ago Edited
Sara G 8 years, 7 months ago

ok, I'm looking forward to seeing them..

8 years, 7 months ago Edited
Krystyna Knypl 8 years, 7 months ago

czekam na zdjęcia!.Byłam tylko w jednej jaskini Demianowskiej, ale przed wielu laty i nie zajmowałam się wtedy jeszcze fotografowaniem, ale wrażenia były bardzo miłe. Przede wszystkim uczucie, że oddycham naprawdę czystym powietrzem.

8 years, 7 months ago Edited
Patricia Gonzales 8 years, 7 months ago

Very cool, look forward to the next posts!

8 years, 7 months ago Edited
Up
Copyright @Photoblog.com