17/01/2011. Przesiadka w Amsterdamie

by Krystyna Knypl January. 17, 2011 9401 views

W Amsterdamie wielokrotnie przesiadałam się i nic szczególnie nieprzyjemnego nie przytrafiło mi się…, no może kilka drobiazgów.
Za którymś razem wracałam z USA i trzeba było coś pokazać w kontroli przylotowej. Wyłożyłam co trzeba i idę do bramki. Pan kontrolujący powiada: proszę zdjąć pasek ze spodni. Ja na to: to jest specjalny pasek, ma klamrę z drewna i nie dzwoni na bramce. Pan kontrolujący: ale jest procedura zdjęcia paska ;)) - na takie dictum nie było rady. Podtrzymując spodnie w garści, a pasek w zębach przemaszerowałam przez bramkę bez powikłań. Inne wspomnienie to bardzo badawcze spojrzenie stewardesy przyjmującej na pokład do Houston, po zaliczeniu którego powstała koncepcja Pani Naziemnej. No i chyba najcenniejsza edukacja w wykonaniu będącego na gościnnych występach kontrolera o tym kto jest moim “kolegą”. Używane w języku polskim określenie “kolega z pracy” podobno nie ma racji bytu w angielskim. O takich osobach należy mówić nie per “kolega”, lecz “osoba z którą robię interesy”, słowem “partner w interesach” - a to już brzmi jakoś dwuznacznie po polsku. Dwa języki to za mało aby oddać niuanse kontroli transgranicznych. Tę podróż dokumentuje fotka nr 3 zrobiona przez mojego męża - na której w towarzystwie “koleżanki z pracy”, (ubranej w czerwona kurtkę), przemierzam energicznym krokiem lotnisko. Zabranie tylko bagażu ręcznego pozwoliło nam w tej podróży bez trudu zdążyć na samolot przesiadkowy na terenie USA.
Zwykle lecąc za ocean ma się mało czasu i człowiek nie rozgląda się na boki i specjalnie nie wiem jakie atrakcje zakupowe są w Amsterdamie, a wracając przylatuje się nad ranem gdy lotnisko dopiero budzi się i też niczego specjalnego nie udało mi się wypatrzeć.

# 1

# 1

# 2

# 2

# 3

# 3

# 4

# 4

# 5

# 5

  Be the first to like this post
Join the conversation
6
There are 6 comments , add yours!
Pawel Opara 9 years, 8 months ago

2 i 4 super, wlasciwie sam zrobilem podobne zdjecie do 4. na trasie WAW-AMS ;)

9 years, 8 months ago Edited
Tomie Poodle 9 years, 8 months ago

have a good trip! i like the last one the most!

9 years, 8 months ago Edited
Oscar 9 years, 8 months ago

Wonderful!! :)

9 years, 8 months ago Edited
Walter 9 years, 8 months ago

#2 & #3: beauties... :-)

9 years, 8 months ago Edited
Jet28 9 years, 8 months ago

Great set!

9 years, 8 months ago Edited
Finbarr 9 years, 8 months ago

Nice set !!

9 years, 8 months ago Edited
Up
Copyright @Photoblog.com