26/01/2011. Różne sposoby łączenia się z internetem w podróży

by Krystyna Knypl January. 26, 2011 5479 views

Nieodłącznym elementem o charakterze niespodzianki w podróży jest łączenie się z internetem podczas pobytu w różnych hotelach.
***
Mamy kilka sposobów łączenia się z internetem, a każdy może być najeżony różnymi trudnościami:
Generalnie im więcej gwiazdkowy hotel tym gorsze warunki korzystania z internetu.
***
1.Jak można się spodziewać najprościej sprawy mają się w
hotelach amerykańskich - na biurku leży kabel, czasami przytrzymywany fajnym stabilizatorem i po prostu podłącza się go do laptopa bez konieczności rozpoczynania śledztwa gdzie też jest gniazdko lub jak zdobyć kabel.
***
2.Przez kabel, który wtykamy do gniazdka zlokalizowanego w miejscu X naszego pokoju. Oczywiście sprawa jest prosta gdy podróżujemy z własnym kablem łączącym nasz laptop z internetem i wiemy jakie końcówki powinny być wetknięte w odpowiednie gniazdka. Umiejscowienie gniazdek jest pochodną pomysłowości producentów zagadek hotelowych. Lokalizacja gniazdka wymaga obejście niejednokrotnie pokoju dookoła i dokonania szczegółowej lustracji. Jeżeli nie znajdujemy gniazdka nie należy popadać w panikę, z pewnością zostało ono umieszczone pod biurkiem w najciemniejszym z zakątków. Należy wczołgać się pod biurko, najlepiej z małą latareczką i po zlokalizowaniu gniazdka wetknąć w nie kabel. Wariant pechowy jest wtedy gdy znajdziemy gniazdko, wetkniemy kabel, a internet nadal nie będzie działał. Wołamy wtedy serwis techniczny, który odkrywa awarię gniazdka. Sprawa kończy się czasami przeprowadzką do innego pokoju.

Proste umieszczenie gniazdka do internetu nad biurkiem rzadko kiedy przychodzi do głowy wszystkim mężczyznom zawodowo obcującym z informatyką. O ile wszyscy mają dwie półkule mózgowe i “myślą” albo prawą albo lewą półkulą to w przypadku informatyków aktualna jest wymyślona przeze mnie teoria o trójkuli mózgowej - niektórzy ludzie mają inaczej zbudowany mózg niż większość, a dokładnie rzecz biorąc muszą mieć jakąś część w mózgu, której nie ma reszta ludzkości. Nie mają więc dwóch półkuli, lecz trójkulę :))
***
3.Bezprzewodowo z użyciem hasła, które dostajemy w recepcji. Może być ono wydrukowane na małej karteczce - wtedy sprawa jest przynajmniej w teorii prosta. Hasło może być nabazgrane przez pracownika hotelu – w takich przypadkach konieczne jest upewnienie się czy to co nabazgrał pracownik jest tożsame z tym co my odczytujemy. Oczywiście poza barierą grafologiczną może między nami a naszym hasłem wyrosnąć bariera językowa, gdy pracownik ów mówi tylko po hiszpańsku lub francusku, a języków tych my akurat nie znamy - przećwiczyłam w Madrycie . Najlepszym sposobem jest w takiej sytuacji napisanie w obecności pracownika jeszcze raz hasła dostępu i upewnienie się w jego obecności czy dobrze zrozumieliśmy podane hasło.
***
4.Bezprzewodowo, bez z użyciem hasła – recepcja mówi, że internet działa, wyświetla się nazwa sieci jednobrzmiąca z nazwą hotelu i nie wymaga żadnych haseł, często tak się sprawy mają. Inna wersja polega na zakupie w recepcji haseł ukrytych pod zdrapką. najpierw zbiegamy do recepcji żeby kupić hasło, pędzimy do pokoju aby połączyć się z internetem, który nie działa, zbiegamy aby zapytać recepcjonistę co się stało, recepcjonista próbuje połączyć nasz laptop zostawiając na nim odciski palców ( nie cierpię jak ktoś obcy dotyka mojego laptopa, ale znoszę to w stanach wyższej konieczności) i po chwili grzebania mówi ,
coś nie działa, nic się nie da zrobić, wścieknięci wracamy do swojego pokoju i dzwonimy do domu aby powiedzieć, że internet nie działa choć hotel ma go w ofercie - zgodnie z zasadą macie gazdo wrzątek?, mom ino zimny
***
5.Może zdarzyć się, że łączymy się przez publicznie dostępną, inna niż hotelowa sieć i pełni szczęścia surfujemy do białego rana… W dzień odsypiamy zarwaną noc, potem znowu surfujemy… odsypiamy i w tym specyficznym jet-lagu [photoblog.com] spędzamy parę dni. Wracamy do domu i mówimy
to była naprawdę udana wyprawa ;))

# 1

# 1

# 2

# 2

# 3

# 3

# 4

# 4

# 5

# 5

  Be the first to like this post
Join the conversation
3
There are 3 comments , add yours!
Livelovelaugh 10 years, 7 months ago

It's important to know how to get connected. :)

10 years, 7 months ago Edited
Walter 10 years, 7 months ago

:-)

10 years, 7 months ago Edited
Finbarr 10 years, 7 months ago

interesting !

10 years, 7 months ago Edited
Up
Copyright @Photoblog.com