27/03/2011. Lektury w podróży

by Krystyna Knypl March. 27, 2011 5260 views

Co robić w taką noc?

Jedną z zasad, którą skrupulatnie przestrzegam w podróży jest unikanie spacerów po nocy. Staram się zawsze być przed zapadnięciem zmierzchu w swoim pokoju hotelowym. Oczywiście nie zawsze udaje mi się z powodów choćby organizacyjnych.

Zapamiętałam na całe życie moją podróż do centrum Sao Paulo oraz powrót taksówką w brazylijskich ciemnościach i w zasadzie nie tęsknię do powtórki z rozrywki. Niekiedy jest oczywiste, że można wyjść na spacer wieczorem – podróżując do Lindau zatrzymałam się na jedną noc w Zurichu. Odbywał się wtedy jakiś wielki festiwal uliczny, tłumy ludzi spacerowały i bawiły się nad rzeką Limmat, było hałaśliwie. Uznałam, że nie ma co siedzieć w czterech ścianach małego pokoiku i ruszyłam na foto łowy. A do tego świecił taki księżyc.

Miałam poczucie bezpieczeństwa w Seulu i też wybrałam się na spacer wieczorem. Ale już kwaterując w przylotniskowym hotelu w NYC nie zdecydowałam się na żadne spacery – zresztą nie było niczego godnego oglądania. Podobnie sprawa miała się w Atlancie. Przestrzeń okołohotelowa w Atlancie  czy NYC i przestrzeń okołohotelowa w Zurichu czy Seulu  to dwa różne światy, ba nawet dwie różne planety.Co robić w pokoju hotelowym jeżeli nie ma dostępu do internetu? W tle jest zawsze jakiś program TV ale czy można godzinami słuchać telewizji amerykańskiej? Nie jest to zadanie łatwe. Ciekawą alternatywą w NYC okazała się lektura książki telefonicznej. Jest to dzieło pokaźnych rozmiarów oraz treści jedynej w swoim rodzaju.

Przede wszystkim zbiór eufemizmów i niecodziennych usług. Od tępienia karaluchów po agresywną reprezentację prawniczą przed sądami. Wszystko można nazwać inaczej, odwrócić sens.Inną fajną lekturą jest gazeta USA Today dostępna w niektórych hotelach amerykańskich za darmo. Lubię tę gazetę i przez pewien czas regularnie studiowałam dział podróżniczy. Nie smakują mi polskie gazety zabierane niekiedy z pokłady samolotu. Nasze i tak egzotyczne problemy z oddali wydają się jeszcze bardziej egzotyczne.

# 1

# 1

# 2

# 2

# 3

# 3

# 4

# 4

# 4

# 4

  Be the first to like this post
Join the conversation
3
There are 3 comments , add yours!
Walter 9 years, 9 months ago

Cute kitties... :-)

9 years, 9 months ago Edited
Jet28 9 years, 9 months ago

Love the cats!

9 years, 9 months ago Edited
Finbarr 9 years, 9 months ago

Nice set !!

9 years, 9 months ago Edited
Up
Copyright @Photoblog.com