28/03/2011. Fascynująca lektura karty dań oraz książki telefonicznej Nowego Yorku

by Krystyna Knypl March. 28, 2011 6074 views

Wszystko można zamówić!

Podróżując do Dallas i Kansas City miałam dłuższą przerwę w podróży i zatrzymałam się na jedną noc w przylotniskowym hotelu Ramada Plaza. Miejsce zupełnie przyzwoite, dojazd taxi w ciągu 20 minut, krętymi autostradami. Następny lot miałam wczesnym popołudniem więc trzeba było wypełnić czas. Książka telefoniczna okazała się być fascynującą lekturą. Hotel oferował śniadania za dodatkową opłatą – już cennik był niezwykle ciekawą lekturą, na przykład danie zwane Cesarską sałatką z kurczaka za jedne 14,95 usd. Sałatka szefa w tej samej cenie. Po wydaniu około 45 pln na pewno człowiek czuje się co najmniej jak szef, a może nawet jak cesarz gdybym danie zamówiła do pokoju – nie wiem, nie zaryzykowałam. Mogłam też pożywić się The Plaza Burger De Lux za 11,95 usd i poczuć się de-luksusowo.

Jeszcze lepiej poczułabym się zamawiając New York Sirloin Steak ( broiled to perfect and Server with garlic herb butter) za jedne 28,95 usd. Albo rozrzutnie Filet Mignon za 29,95 usd, czy honey musztard salmon za 23,95 usd. Policzyłam, przemnożyła a tu czytam, że jeszcze 15% podatku i 2 usd za serwis.Podczas konsumpcji można sobie zaplamić odzież – wtedy oddajemy do pralni, płacąc za upranie t-shirta 3,95 usd, piżamy 5,95 usd. Oczyszczeni z plam i pieniędzy możemy zająć się relaksującą lekturą.***Zabrałam się więc za lekturę książki telefonicznej – na początku umieszczone są wszelkie instytucje rządowe. Wiadomo - szacunek dla władzy rzecz podstawowa! A potem wg alfabetu – na samym początku bogata oferta usług aborcyjnych, utkana ze słów gładkich i nie stresujących zdesperowanej przyszłej klientki. Dalej akupunktura w wykonaniu licencjonowanych akupunkturzystów. Potem adopcja z jakże uspokajającymi hasłami wybierz rodzinę dla twojego dziecka. Żadnego słowa o znaczeniu pejoratywnym.

Gdy nowojorska dziewczyn, mówiąca po hiszpańsku, wybrała już rodzinę dla swego dziecka i powracała do domu mogła będąc jeszcze w szoku ( w końcu nie codziennie ludzie wybierają rodzinę dla rodziny) na przykład spowodowała wypadek samochodowy czekała na nią cała armia prawników, którzy zapewniali, że nic nie musi płacić dopóki oni nie wyciągną pieniędzy od ubezpieczyciela. Gdy dziewczyna przebrnęła przez wszystkie formalności i wróciła do domu mogła tam na nią czekać babcia. Gdyby z babcią był kłopot to można ją oddać do The Adult Day Center – nazwę, którą na polski przetłumaczymy Dzienna Przechowalnia Staruszków brzmi okropnie, a angielska jest taka nobilitująca. Zwłaszcza gdy przeczyta się ile dobrego takiego staruszka może spotkać w centrum – dyplomowane pielęgniarki 24 h do dyspozycji, kompletne programy terapeutyczne, nadzorowana dieta, outdoor patio i wiele innych smakowitych rzeczy.Możemy też wybrać inne miejsce dla babci – nazwa również ładna Senior Assisted Living Community. A w nim same dobre rzeczy - dignity - independance – security…Jeżeli nie masz problemu z wyborem rodziny dla urodzonego dziecka ani z babcią to możesz w takim NYC czuć się samotnie, a to jest już tylko mały krok do alkoholizmu. Ale też się nie martw – alcoholism treatment center czuwają! Mogą się nazywać A- Absolute Care Detox Treatment Center. Wsparcie też dają Al Anon Family Inter - group .

Gdy w domu zamiast babci zawadza stary mebel można pozbyć się go w sklepie z antykami. No ale bez przesady z tym przywiązaniem do usług na literę A, wszak inne litery też są warte omówienia. Na B – oczywiście bajgle! A gdy kto pechowy to Bancrupcy i full serwis z tym związany. No i banki!Na C – car problems? Chiropractic oferująca zdecydowane rozwiązania Don't sufer with pain. We can help!Gdy nie ma ratunku w medycynie nawet alternatywnej jedynie churches mogą nieść ulgę w cierpieniu. Tak zafascynował mnie wybór kościołów, że przepisałam ich pełną listę. Dość powiedzieć, że samych kościołów tytułujących się katolickimi jest 85 odmian.Listę haseł zamykają yogurty i zoo.

# 1

# 1

# 2

# 2

# 3

# 3

# 4

# 4

# 5

# 5

  Be the first to like this post
Join the conversation
4
There are 4 comments , add yours!
Marzena Jozefczyk 9 years, 9 months ago

napisane lekko i ze swadą. przez tego bloga spóźniłam się na zajęcia! jakaś publikacja książkowa może? "doświadczenia z lotnisk i hoteli"?

ps. wielkie dzięki za życzenia, ale pracy jak marzenie niestety nie wygrałam :(

9 years, 9 months ago Edited
Mallusatish Reddy 9 years, 10 months ago

Great work

9 years, 10 months ago Edited
Veronica Wolska 9 years, 10 months ago

ha ha ha. oni faktycznie sa optymistyczni. a ci co sie nie nadaja do zycia w ameryce sa na antydepresantach... i wszystko gra!

9 years, 10 months ago Edited
Finbarr 9 years, 10 months ago

intresting shots !!

9 years, 10 months ago Edited
Up
Copyright @Photoblog.com