3/04/2011. Czy się różni pokój typu double od pokoju typu twin?

by Krystyna Knypl April. 03, 2011 416998 views

 Pułapki rezerwacji pokoju hotelowego.

Możliwości jest wiele. Do tej pory najchętniej korzystałam z www.venere.com lub www.hostelbookers.com w przypadku rezerwacji hoteli w Stanach Zjednoczonych lub jak to miało miejsce w przypadku Argentyny rezerwując hostele. Wszystko przebiegało bez zastrzeżeń. Okazało się, że nienasyceni rzymscy hotelarze pobierają w przypadku rezerwacji nawet hotelu 10% zaliczki już w momencie rezerwacji już w momencie zamawiania pokoju, co przy rezerwacji dwóch pokoi powodowało blokadę całkiem sporej kwoty na okres ponad pół roku, bowiem planowana podróż zacznie się 11 października. Również na www.venere.com, które jest włoskim systemem rezerwacyjnym miejscowi hotelarze cieszyli się jakimiś dodatkowymi względami.

W tej sytuacji okazało się, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest rezerwacja przez www.booking.com. System ma wiele zalet – po pierwsze można korzystać z niego w języku polskim, po drugie objaśnia każdy pojęcie i tak dowiedziałam się, że pokój typu double ma łoże małżeńskie dla dwóch osób, które chcą spać razem, a pokój typu twin  ma dwa łóżka, które są dla osób preferujących spanie w pojedynkę. Istotna różnica, choć cena taka sama. Już wcześniej wiedziałam że ensuite oznacza pokój z prywatną łazienką. Nie miałam prywatnej łazienki w hostelu w Buenos Aires, ale było tam całkiem sympatycznie. Poza objaśnieniami warunki anulowania są lepsze na www.booking.com.

Po podaniu wszystkich danych przychodzi potwierdzenie na adres mailowy wraz z linkiem przez który można logować się do systemu rezerwacji i dokonywać zmian oraz anulować ewentualnie zamówienie. Jest też link z objaśnieniem drogi dojazdu do hotelu poprzez system www.mapsgoogle.com, a nawet szerokość i długość geograficzna na której leży hotel. Zarezerwowany przeze mnie hotel w Rzymie leży na szerokości geograficznej N 041 stopni oraz długości geograficznej E 12 stopni.

# 1 Hilton Paris

# 1 Hilton Paris

Dwa łóżka oznaczają pokój typu twin, słownik podaje znaczenie tego słowa jako podwójny

# 2 Brussels

# 2 Brussels

Jeszcze jeden pokój typu twin w hotelu Eurostars Grand Place, Bruksela

# 3 Brussels

# 3 Brussels

  Be the first to like this post
Join the conversation
4
There are 4 comments , add yours!
Christine 9 years, 5 months ago

Nice rooms, left bed ?

9 years, 5 months ago Edited
Finbarr 9 years, 5 months ago

Looks like nice place to stay !

9 years, 5 months ago Edited
Pawel Opara 9 years, 5 months ago

ooo, nigdy nie wiedzialem jaka jest roznica, teraz wiem ;)

9 years, 5 months ago Edited
Mallusatish Reddy 9 years, 5 months ago

NICE EXCELLENT POST

9 years, 5 months ago Edited
Up
Copyright @Photoblog.com