1/05/2011. Kto nie powinien rezerwować miejsca w hostelu?

by Krystyna Knypl May. 01, 2011 7272 views

Wybierając nocleg dobrze przyjrzyj się też adresowi!

Hostele mogą być sympatycznym miejscem zakwaterowania dla osób z ograniczonym budżetem, jednak nie są to miejsca dla wszystkich.
Autorka strony dla kobiet podróżujących w pojedynkę udziela pewnych
porad w tym względzie.
Uważa ona, że osoby które nie lubią

-wspólnych pokoi
-mają lekki sen i budzą się przy pierwszych dźwiękach chrr..chrrr
-źle się czują widząc wokół osoby płci obojga w niekompletnych strojach
-lubią spokój i ciszę
-mają potrzebę idealnego porządku
-nie lubią tłoku za swoimi plecami podczas gdy one myją zęby

nie powinny wybierać hostelu na miejsce noclegu, a już nigdy łóżka na sali zbiorowej. Ostatni raz w takich warunkach spałam na studiach, ale po jednej nocy spędzonej wśród rozświergotanej wycieczki szkolnej do Zakopanego uciekłyśmy z koleżanką do kwatery prywatnej, płacąc jak nasze ówczesne możliwości finansowe jakąś zawrotną kwotę, byle nie patrzeć dłużej na uczestników zbiorowego noclegu.
Czasami coś człowieka w pełni dorosłego zaćmi i wybierze hostel, nie tylko za granicą (wiadomo koszty!), ale także w kraju…
Swego czasu miałam wykład w Poznaniu. Namówiłam męża aby mi towarzyszył w podróży. Poznań ma wyjątkowo drogie ceny hoteli. Ponieważ koszt wyjazdu pokrywałam z własnej kieszeni, nie chcąc pomniejszać przychodów z honorarium zdecydowałam się na wynajęcie pokoju w hotelu z dzieloną łazienką.
Pomijam współlokatorów drących się przez pół nocy – to się zdarza, w końcu najbardziej hałaśliwi kiedyś idą spać. Analizując warunki zakwaterowania nie zwróciłam uwagi na adres hotelu – mieści się on przy ulicy Gwarnej. Cinamon hostel za pokój dla 2 osób z jednym łóżkiem wspólną łazienką, kazał sobie płacić 135 pln. Dało się dojść spacerkiem z dworca.

Ze spaniem było zupełnie źle… Gdy wrzeszczący młodzieńcy i chichocące panny poszli już w końcu spać około godziny 3 nad ranem, ciszę skutecznie naruszał co pół godziny jedyny nocny tramwaj w Poznaniu, którego tory przebiegały prze ulicę Gwarną.
Dzyń..dzyń… do dziś słyszę.
Nie wykazałam się czujnością przy rezerwacji hotelu i nie zastanowiłam się co oznacza nazwa ulica Gwarna. Istotnie taka była!
W Buenos Aires jakiś właściciel dyszkanciku uwodził recepcjonistkę, a w Puerto Iguazu właściciel hotelu prowadził długie męskie rodaków rozmowy, że też nie wspomnę o dorodnym owadzie, którego spotkałam u drzwi mojego pokoju. Leżał na grzbiecie i na szczęście wyglądał na nieżywego.
Za drugim pobytem zarezerwowałam pokój w Hotelu Rzymskim za 210 pln, prywatną łazienką, ze śniadaniem. Miejsce ciche, czyste, sympatyczne.

# 1

# 1

# 2

# 2

# 3

# 3

# 4

# 4

  Be the first to like this post
Join the conversation
7
There are 7 comments , add yours!
Veronica 8 years, 4 months ago

wszystko powinno sie nazywac cynamon!

8 years, 4 months ago Edited
Krystyna Knypl 8 years, 4 months ago

widzę, że musimy zorganizować jakieś spotkanie uczestników PB przy taki apetycie na podróże i talentach do niskobudżetowych wyjazdów :))

8 years, 4 months ago Edited
Pandka 8 years, 4 months ago

A ja znalazlam kiedys tani hotel w Bratysławie. Okazało się faktycznie, że robotniczy, z wyposażeniem z czasów wczesnego Gierka. Niedostatki wyposażenia wynagradzał śniadaniowy bufet szwedzki: pieczone kiełbaski, sałatki, wędliny, smażone ziemniaczki oraz typowo śniadaniowe dania, łącznie z jogurtem i owocami. Po takim śniadaniu można było przez pół dnia biegac po Wiedniu i nie myślec o jedzeniu!

8 years, 4 months ago Edited
Marzena Jozefczyk 8 years, 4 months ago

Też mam co nieco do opisania o moim hotelu w Krasie Moravskim... Ja z kolei nie sprawdziłam, czy to przypadkiem nie hotel robotniczy z poprzedniej epoki... Chyba się starzeję, bo jeszcze kilka lat temu po prostu cieszyłabym się, że znalazłam noclegi za 30 zł...

8 years, 4 months ago Edited
Livelovelaugh 8 years, 4 months ago

You're always working! :)))

Love the perspective of the last shot.

8 years, 4 months ago Edited
Finbarr 8 years, 4 months ago

Nice set !!

8 years, 4 months ago Edited
Mallusatish Reddy 8 years, 4 months ago

Very Nice post!!!

8 years, 4 months ago Edited
Up
Copyright @Photoblog.com