13/06/2012. Mc Cormick Place - centrum kongresowe w Chicago

by Krystyna Knypl June. 13, 2012 3645 views

# 1
Zajrzyjmy do wnętrz kongresowych Mc Cormick Place w Chicago, gdzie odbywało się doroczne spotkanie American Society of Clinical Oncology. Nie jest łatwo do nich wejść, koszty karty wstępu dla uczestników nabyte w dniu rozpoczęcia kongresu sięgały poważnych kwot. Dziennikarze akredytowani nie ponosili tych kosztów, ale musieli poddać się procesowi bardzo skomplikowanej akredytacji. Dość powiedzieć, że opis jak to zrobić miał 8 stron objętości, a charakterystyka pisma jakie kryteria powinno ono spełniać 3 strony maszynopisu. Ważnym aspektem jest posiadanie przez pismo działu newsów. I muszą to być newsy prawdziwe ze świata nauki. Jedno z polskich pism prowadzące coś w rodzaju kroniki towarzyskiej ( Iksa zdjęli ze stanowiska, Igreka mianowali) nie zostało uznane za spełniające wymogi. A wiec wiemy, że organizatorzy sprawdzają to czego wymagają. No i najważniejsze! Aby otrzymać akredytację trzeba mieć wizę dziennikarską typu “I” ( jak Information) do Stanów Zjednoczonych. Nie uprawnia do przekroczenia granicy amerykańskiej w charakterze dziennikarza wiza typu “B”. Osoby, które nie respektują tego przepisu popadają niekiedy w poważne tarapaty. Najłagodniejsze to pouczenie na granicy.

# 2
Arie Crown Theater to największa sala na wiele tysięcy osób w której odbywają się sesje plenarne

# 3
Moje obowiązki polegały także na bywaniu na konferencjach prasowych. Opuszczamy więc Arie crown Theater i długim korytarzem w wesołe wzorki idziemy, idziemy, idziemy…

# 4…
aż dochodzimy do informacji, że trzeba skręcić w prawo, co czynimy..

# 5 …
dochodzimy do odpowiedniej sali, przed wejściem której podajemy swoją badgę  do wczytania elektronicznego obecności, bo zaufanie to jedno, a kontrola to drugie. Odnotowawszy obecność zajmujemy miejsce na sali i rozglądamy się za kolegami. Lokalizujemy ich, machamy wesoło, podchodzimy, ściskamy się. Po zakończeniu konferencji idziemy do press room'u i dyskutujemy o nowościach kongresowych oraz towarzyskich. Wszak nie samą nauką człowiek żyje ;))

  Be the first to like this post
Join the conversation
1
There is 1 comment, add yours!
Finbarr 8 years ago

interesting place!

8 years ago Edited
Up
Copyright @Photoblog.com