19/11/2013. Spacerkim po Arncliffe, Australia

by Krystyna Knypl November. 19, 2013 3728 views

# 1
Arncliffe to przemieście Sydney położone na południu, 11 km od centrum miasta, ale blisko lotniska. Mój hotel nazywa się Airport Hotel Sydney. Całkiem dobry wybór - blisko dworca kolejowego z którego jedzie się do centrum miasta. Hotel czysty, internet działa, niczego więcej flashpacker'owi nie trzeba!

# 2
W każdej podróży trzeba zachować zwiększoną uwagę, wiec ku pamięci robię sobie fotkę z głównym przesłaniem

# 3
Pierwsze wrażenie w zetknięciu się z Australijczykami jest takie: najważniejsze jest w ich życiu opuszczenie miejsca pracy i zamknięcie go. Myśl tę wyraziło co najmniej kilka osób z którymi się zetknęłam: pan w recepcji dzierżąc moją kartę kredytową próbował załatwiać jednocześnie następnego turystę, bo przecież on zaraz zamknie biznes. Pani pokojówka na wiadomość, że niczego nie potrzebuję, powiedział pomyśl czy niczego nie chcesz, bo ja o 2:00 pm zamykam ten binzes. Lotnisko w Sydney jest zamknięte do 23:00 do 6:00 na przerwę nocną. Samolot którym przyleciałam o 22:30 był ostanim przyjętym tego dnia. Wszyscy szybko załatwiali podróżnych, bo lotnisko się zamyka! Są wiec plusy dodatnie i plusy ujemne chęci zamkniecia biznesu o określonej godzinie.
Goście przyjeżdżający do hotelu po 23:30 znajdują klucz do swego pokoju w safe box, bo recepcja jest zamknięta.
Na zdjęciu biznes po prostu zamknięto. Więc dla upamiętnienia tej idei ZAMYKAMY, NIE CZEKAMY zrobiłam sobie fotkę na tle CLOSED :))

# 4
Odbyłam dziś spacer po Arncliffe w ramach powolnego oswajania się z różnicą czasu ( +10 godzin) i gromadzenia formy na jutro. Mam do zrobienia dwa wywiady o 11:30 i o 12:00. Rozpoznałam też drogę do dworca kolejowego, z którego pojadę do centrum. Moja linia to T4 Eastern Suburb and Ilaware line. Kierunek Bondi Junction. Wysiadam na Town Hall Station, 6 przystanków, potem spacerkiem 1 km do Convention Center. Tam gadu - gadu. Po południu wolne!

# 5
System nabywania biletów prosty jak drut, a może nawet prostszy ;)). Wystarczy wybrać jeden z widocznych tu guziczków, nacisnąć i wszystko działa! Aha! pamiętaj włożyć swoją kartę kredytową lub gotówkę, bo bez tego elementu ani rusz w tym kapitalistycznym świecie.
Wszyscy tu z wielkim zapałem i namaszczeniem obcują z dolarami.

  Be the first to like this post
Join the conversation
2
There are 2 comments , add yours!
Walter 5 years, 10 months ago

How about jet lag? :-)

5 years, 10 months ago Edited
Finbarr 5 years, 10 months ago

interesting !

5 years, 10 months ago Edited
Up
Copyright @Photoblog.com