22/11/2013. Railway station in Arncliffe

by Krystyna Knypl November. 22, 2013 3015 views

# 1
Budynek dworca kolejowego ma bardzo ładny, południowy, klimatyczny charakter. Do centrum jeżdżę T4 CityRail Illawarra railway line. Generalnie jest to dobry środek transportu, choć oznakowanie na dużej stacji Town Hall Station jest nieprzyjazne dla oka turysty będącego pod wpływem jet lagu. Stacja Martin Place jest bardziej nowoczesna i przestronna, ale z filozofią oznakowania nie jest lepiej.

# 2
Urody dodają takie fajne elementy konstrukcji budynku

# 3
Poza ciekawym wyglądem na dworcu są też bardzo ciekawe urządzenia…

# 4
Wielki Brat patrzy i pomaga ;))

# 5
Są tu dwa tory i cztery perony, moje pociągi odchodzą z peronu 3. Kierunek na pysku pociągu jest Bondi Junction ( wymawiają Bonda Dżankszyn). Junction OK, rozumiem, ale co to za Bondi???
Google wszystko ci powiedzą
, okazuje się, że Bondi is an Aboriginal word meaning water breaking over rocks. It has been spelt a number of different ways over time: for example, Boondi, Bundi and Bundye.
Inne słowo z języka Aborygenów, które poznałam niedawno to didgeridoo to oryginalny instrument muzyczny - koniecznie kliknijcie! A tak na marginesie wchodzę na you tube z końcówką .pl - a reklamy wyświetlają się po angielsku, niezawodny Wielki Brat lokalizuje mój komputer i … wszystko jasne!

  Be the first to like this post
Join the conversation
1
There is 1 comment, add yours!
Finbarr 5 years, 10 months ago

Nice shots !

5 years, 10 months ago Edited
Up
Copyright @Photoblog.com