11/12/2016. Modne diagnozy - odcinek siódmy

by Krystyna Knypl December. 11, 2016 429 views

Poprzedni odcinek https://www.photoblog.com/mimax2/2016/12/17/17122016-huragan-przecinkow-odcinek-szosty/

7. Okolicznościowy obiad

Od pewnego czasu, datowanego masową dostępnością wszelkich elektronicznych urządzeń mobilnych, znaczna część ludzkości dokładała poważnych starań aby udowodnić, że można żyć samym internetem. Jednak wcześniej czy później okazywało się, że trzeba wyjść z internetu i oddać się różnym  czynnościom poczynają od tak prozaicznych, acz bezwzględnie koniecznych, jak zresetowanie pęcherza moczowego, po bardziej wyrafinowane potrzeby jak na przykład wydanie urodzinowego przyjęcia w związku z urodzinami.

W którym lokalu urządzić urodzinowe przyjęcie? - oto jest pytanie przed którym stanęła Matylda. Nowa rola zawodowa sugerowała wybór lokalu związanego z mediami.

# 1 Bar Prasowy

# 1 Bar Prasowy

Jednak wizja lokalna wytypowanej placówki gastronomicznej nie wypadła pomyślnie. Kompatybilna z oczekiwaniami była tylko nazwa. Wprawdzie malowniczy konsumenci w kamizelkach odblaskowych z napisem budowa na plecach mogli być interesującymi interlokutorami, ale Matylda nie zdecydowała się na sprawdzenie tej hipotezy w realu.

Co i raz rozlegające się okrzyki barowej klasyki - leniwe, pierogi, proszę odebrać !!! także nie skłaniały ku wyborowi pierwotnie wytypowanego lokalu na miejsce urodzinowego przyjęcia. 

# 2 STOP!

# 2 STOP!

STOP tym pomysłom - powiedziała sobie Matylda.

Wizja lokalna kilku następnych, potencjalnych placówek gastronomicznych trwała dość długo i zakończyła się dopiero późnym wieczorem.

# 3 Na podwórku

# 3 Na podwórku

Na podwórku rozbłysły już światła choinki. Uroczysty nastrój świąt nadciągał z każdej strony.  

# 4 Restauracja koreańska

# 4 Restauracja koreańska

Ostatecznie zdecydowała się na nową edycję niegdysiejszego Baru Agatka, obecnie po raz kolejny przemianowanego i przemeblowanego. Tym razem nazwa nawiązywała do Korei, odwiedzonej przez Matyldę przed kilku laty.

Party urodzinowe w realu miało się rozpocząć w samo południe. Lista gości z uwagi na obowiązującą Ustawę o ochronie danych osobowych, nie jest niemożliwa do podania do publicznej wiadomości.Czytelnicy muszą więc poprzestać na snuciu domysłów na ten temat.

# 5 Zupa koreańska

# 5 Zupa koreańska

Na pierwsze danie podano zupę z koreańskimi różnościami. Smakowała wszystkim gościom!

# 6 Koreańskie pierożki

# 6 Koreańskie pierożki

Zbliżające się święta skłoniły Matyldę,  słynną producentkę pierogów, do przetestowania ich międzynarodowej wersji - smakowały! Czy miało to oznaczać, że odstąpi od corocznej tradycji lepienia domowych wyrobów??? Nie była pewna... to się mogło zdarzyć... W końcu upadały dużo większe tradycje.

# 7 Czerwona róża

# 7 Czerwona róża

Elegancki nastrój przyjęcia podkreślała czerwona róża otrzymana przez solenizantkę, nawiązująca do do motywu ulubionej powieści Matyldy. 

# 8 Tango!

# 8 Tango!

Następny odcinek https://www.photoblog.com/mimax2/2016/12/12/12122016-mow-mi-michalino-odcinek-osmy/

  Be the first to like this post
Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com