21/12/2016. Zespół zjednoczenia ze smartfonem - odcinek dziesiąty

by Krystyna Knypl December. 21, 2016 501 views

Poprzedni odcinek https://www.photoblog.com/mimax2/2016/12/14/14122016-zycie-mediowe-odcinek-dziewiaty

10. Zespół zjednoczenia ze smartfonem

Tramwaj numer czternaście był interesującym miejscem obserwacji socjologicznych nad różnicą obyczajową The Baby Boomers Generation posługujących się telefonami tradycyjnym, z czasem zwykłymi komórkami, a The Smartphon Union Generation nie uznających innych urządzeń niż te, które nie pochłaniały więcej energii niż ta która była potrzebna do wykonania one touch .

# 1

# 1

Przedstawiciele The Baby Boomers Generation porastali mchem, a The Smartphon Union Generation nie zwracała uwagi na takie detale jak to co na nich rośnie. Mógł przejechać po nich czołg z czterema pancernymi i psem, a zjednoczeni z urządzeniem i tak tego by nie zauważyli.

Najbardziej potrzebną częścią ciała do funkcjonowania nie był mózg z ośrodkiem krążenia i oddychania lecz dwa kciuki. Obolałe od ciągłego smyrgania po coraz większych ekranach rozrastały się. Powstawały nowe zespoły chorobowe jak przerost kciuków obustronny czy zespół wzroku nieoderwanego od smartfonu. W  Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD przydzielono wspomnianym zespołom specjalne numery.

Przerost kciuków obustronny otrzymał numer S.65.5

# 2

# 2

Natomiast zespół wzroku nieoderwanego od smartfonu miał numer H44.10

# 3

# 3

Wystąpienie obu zespołów chorobowych zakwalifikowano jako inwalidztwo pierwszej grupy i automatycznie zwalniało posiadacza takiego orzeczenia z męczącego obowiązku chodzenia do pracy.

Następny odcinek https://www.photoblog.com/mimax2/2016/10/18/18102016-modne-diagnozy-odcinek-jedenasty/

@mimax2 / Krystyna Knypl

medical journalist

  Be the first to like this post
Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com