28/02/2017. ERN media seminar in Leuven

by Krystyna Knypl February. 28, 2017 4744 views

W dniu 28 lutego 2017 obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich

# 1

# 1

Z tej okazji odbyło się seminarium dla dziennikarzy medycznych poświęcone powstałej European Reference Network czyli Europejskiej Sieci Referencyjnej, która będzie wspierać lekarzy w opiece nad pacjentami na choroby rzadkie.

# 2

# 2

Dr Vytenis Andriukaitis, europejski komisarz do spraw zdrowia i bezpieczeństwa żywności, podczas konferencji powiedział:

Dziś, w Europejskim Dniu Chorób Rzadkich, mam szczególną przyjemność zainicjować europejskie sieci referencyjne. Jako lekarz zbyt często byłem świadkiem tragedii pacjentów cierpiących na rzadkie lub złożone choroby, którzy byli pozostawieni w niepewności, czasem nie będąc w stanie otrzymać prawidłowej diagnozy i leczenia. Widziałem także kolegów, którzy z powodu braku informacji i możliwości nawiązywania kontaktów mieli trudności z udzieleniem takim pacjentom pomocy. Sieci referencyjne skupią rozległą unijną wiedzę i doświadczenie, które są obecnie rozproszone w poszczególnych krajach. Będzie to namacalny przykład wartości dodanej wypływającej z unijnej współpracy. Jestem przekonany, że europejskie sieci referencyjne mogą utorować drogę pacjentom cierpiącym na choroby rzadkie ku przełomowym rozwiązaniom potencjalnie ratującym i zmieniającym ich życie.

# 2

# 2

Prof. Guillaume Jondeau, koordynator  ERN  VASCERN  w czasie wykładu

Więcej o tym programie http://vascern.eu/

# 3

# 3

Od lewej red. Krystyna Knypl ( @mimax2) i prof. Ruth Ladenstein, (St.Anna Kinderspital Vienna) podczas konferencji

# 4

# 4

O czym donosi z Brukseli i Leuven Wasz sprawozdawca :)

Następna konferencja ERN 9 marca -transmisja 

https://ec.europa.eu/health/er...

@mimax2 /Krystyna Knypl

medical journalist

  Be the first to like this post
Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com