17/05/2018. Złoty Dyplom Lekarza - rozdział 16: studia doktoranckie

by Krystyna Knypl May. 17, 2018 485 views

Poprzedni rozdział https://www.photoblog.com/mimax2/2018/05/17/17052018-zloty-dyplom-lekarza-rozdzial-15-pierwsze-spotkanie-z-wykladowcami-zagranicznymi/

Rozdział : 16: Studia doktoranckie

Po zakończeniu stażu otrzymałam propozycję kontynuowania pracy na uczelni w postaci studiów doktoranckich, które odbyłam w latach 1970 -1973.

Teoretyczne zajęcia takie jak statystyka czy filozofia odbywały w godzinach popołudniowych i można było je łączyć z pracą na oddziale oraz prowadzeniem swoich badań naukowych. Temat mojej pracy doktorskiej dotyczył zastosowania ultrasonokardiografii do oceny leków działających na stan czynność Iowy mięśnia sercowego.

Przeprowadziłam badania i przystąpiłam do ich opisania.

# 1 Metodologia mojego doktoratu - [Maść Tygrysia ilustracje ]

# 1 Metodologia mojego doktoratu - [Maść Tygrysia ilustracje ]

Pisałam na tradycyjnej maszynie i gdy zakończyłam pracę tak energicznie pociągnęłam wałek, że go wyrwałam. Pan naprawiający maszynę powiedział, że pierwszy raz spotkał się z takim uszkodzeniem.

# 2 Mój doktorat Maść Tygrysia ilustracje [ DSC 3778]

# 2 Mój doktorat Maść Tygrysia ilustracje [ DSC 3778]

Najwyraźniej już wtedy rozpierała mnie literacka energia twórcza nieco zawoalowana realizowaniem powołania do medycyny.

Badania przeprowadzałam na prototypowym aparacie usg wykonanym w Zakładzie Ultradźwięków Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN przy ul. Świętokrzyskiej, którego szefem był prof. Leszek Filipczyński.

# 3 Aparat usg na którym robiłam badania do doktoratu [ Maść tygrysia ilustracje - aparat]

# 3 Aparat usg na którym robiłam badania do doktoratu [ Maść tygrysia ilustracje - aparat]

Profesor Leszek Filipczyński pozostawał w codziennych kontaktach z niewielką grupą lekarzy, którzy wówczas zajmowali się diagnostyką usg.

Byli to koledzy z Kliniki Ginekologii i Położnictwa przy ul. Karowej oraz Instytutu Gruźlicy przy ul. Płockiej. Bardzo interesująca była wspólna konferencja w IPPT PAN – regulamin przewidywał ciekaw rozwiązania na wypadek przekroczenia czasu prezentacji: w 3 minucie rozlegnie się sygnał dźwiękowy przypominający o przekroczeniu czasu, a w 5 minucie sygnał uniemożliwiający kontynuowanie prezentacji.

# 4 Badaczka przy pracy [ Maść Tygrysia ilustracje - badaczka ]

# 4 Badaczka przy pracy [ Maść Tygrysia ilustracje - badaczka ]

Ten sygnał dźwiękowy to była znakomita muzyka jazzowa puszczana przez kolegów z zakładu ultradźwięków. Atmosfera zrobiła się nieomal taneczna, a prof. Antoni Chruścicki prowadzący jedną z sesji już pod koniec kolejnego referatu mówił - zaraz rozlegnie się muzyczka.

Następny rozdział https://www.photoblog.com/mimax2/2018/05/18/18052017-zloty-dyplom-lekarza-rozdzial-17-specjalizacja-z-chorob-wewnetrznych/

@mimax2 /Krystyna Knypl, lekarz

Gazeta dla Lekarzy (GdL), redaktor naczelna & wydawca

specjalista chorób wewnętrznych i hipertensjologii

specjalista European Society of Hypertension

https://sites.google.com/site/myjournalismkrystynaknypl/

Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com