18/05/2017. Złoty Dyplom Lekarza - rozdział 17: specjalizacja z chorób wewnętrznych

by Krystyna Knypl May. 18, 2018 1028 views

Poprzedni rozdział https://www.photoblog.com/mimax2/2018/05/17/17052018-zloty-dyplom-lekarza-rozdzial-16-studia-doktoranckie/

Rozdział 17: Specjalizacja z chorób wewnętrznych

Specjalizację I stopnia z chorób wewnętrznych uzyskałam w 1972 roku. Dokumentacja do specjalizacji nie była zbyt rozbudowana - obejmowała cztery strony formatu A4 z wpisami stażów kierunkowych plus praca poglądowa.

Ulica generała Świerczewskiego 81 - tu mieścił się Wydział Zdrowia [PZWL 1030111 ]

Ulica generała Świerczewskiego 81 - tu mieścił się Wydział Zdrowia [PZWL 1030111 ]

Dokumenty składało się w Wydziale Zdrowia i Opieki Społecznej w Wydziale Zakładów Leczniczych przy ulicy generała Świerczewskiego 81 - jak zaświadcza pieczątka na mojej specjalizacji. Część wydziału zajmująca się specjalizacjami zajmowała daw pokoje – w pierwszym siedziały dwie urzędniczki, w drugim kierownik wydziału. Odwiedziłam te okolicę po latach – budynek wygląda równie skromnie jak dawniej i ani się umywa do rozbudowanych współczesnych urzędów szkolenia podyplomowego lekarzy. Jedno jest pewne szkolenie jakościowo było o wiele lepsze niż we współczesnych okazałych gmachach.

Obowiązywały staże z anatomii patologicznej oraz chorób zakaźnych, który bardzo mile wspominam. Podczas tego stażu zapisałam się do Lekarskiego Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy, gdzie można otrzymywać pożyczki bez procentów i bez żyrantów.

# 1 Specjalizacja I stopnia z chorób wewnętrznych [ Maść Tygrysia ilustracje -spec1]

# 1 Specjalizacja I stopnia z chorób wewnętrznych [ Maść Tygrysia ilustracje -spec1]

Egzamin specjalizacyjny I stopnia z chorób wewnętrznych zdawałam w Szpitalu Bielańskim w miłym towarzystwie innych kolegów, którzy w dalszej karierze obrali specjalizacje wymagające jedynki z interny medycynę tropikalną oraz pulmonologię.

# 2 Recepta na proszki poczwórne [Maść Tygrysia ilustracje -recepta1

# 2 Recepta na proszki poczwórne [Maść Tygrysia ilustracje -recepta1

Specjalizację II stopnia z chorób wewnętrznych uzyskałam w 1976 roku. Egzamin był poważnym wyzwaniem, uczyłam się przez pięć miesięcy po cztery godziny dziennie i ostatni miesiąc po 8 godzin dziennie.

# 3 Specjalizacja II stopnia z chorób wewnętrznych [ Maść Tygrysia - spec2]

# 3 Specjalizacja II stopnia z chorób wewnętrznych [ Maść Tygrysia - spec2]

Pisaliśmy jako pierwsi interniści egzamin testowy, był on skażony pierworodnym grzechem niekompetencji układających pytania. Umiałam założyć elektrodę endokawitarną na dyżurze, ale nie wiedziałam co miał na myśli autor pytania na ten temat. Egzamin zadałam lekko nad poprzeczką.

Rozdział następny https://www.photoblog.com/mimax2/2018/05/18/18052018-zloty-dyplom-lekarza-rozdzial-18-prace-dodatkowe-w-dawnych-latach/

@mimax2 /Krystyna Knypl, lekarz

Gazeta dla Lekarzy (GdL), redaktor naczelna & wydawca

specjalista chorób wewnętrznych i hipertensjologii

specjalista European Society of Hypertension

https://sites.google.com/site/myjournalismkrystynaknypl/

  Be the first to like this post
Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com