22/05/2018. Złoty Dyplom Lekarza - rozdział 25: życiorys kobiety sukcesu

by Krystyna Knypl May. 22, 2018 417 views

Poprzedni rozdział https://www.photoblog.com/mimax2/2018/05/21/21052018-zloty-dyplom-lekarza-rozdzial-24-nad-morze-srodziemne/

Rozdział 25: Życiorys kobiety sukcesu

Podszkolona nieco na kursie poczułam, że nadal mam niedobór wiedzy w organizmie i jedna czy dwie konferencje zagraniczne tego nie wyrównają. Być może moja aktywność w zadawaniu pytań wykładowcom na poprzedniej konferencji spowodowała, że otrzymałam zaproszenie na kolejną, zatytułowaną Fourth Cardiovascular Seminar in Budapest (15-19 października 1998). Aktywny słuchacz na wykładach to cenny nabytek na konferencji!

Organizatorzy konferencji poprosili mnie o przygotowanie i przesłanie życiorysu w języku angielskim. Do tej pory znałam model à la PRL z jego optymalną wersją urodziłam się w rodzinie robotniczo-chłopskiej. W moim wypadku właściwe jest określenie w rodzinie nauczycielskiej. Jeśli chodzi o pisanie to w owych latach najlepiej szło mi dzierganie recept i historii chorób z ich koronnym wstępem pacjent przyjęty do szpitala z powodu bólu w okolicy zamostkowej, promieniującego do lewego barku i trwającego godzinę… A tu trzeba życiorys napisać i w dodatku po angielsku!

Podpytałam światowych kolegów, którzy mieli za sobą pisanie takich życiorysów*, kupiłam książki w stylu Jak olśnić każdego? i po paru dniach miałam ogólne pojęcie, jak powinien mój życiorys wyglądać. Zaangażowałam do pomocy wyedukowaną już dobrze w języku angielskim córkę i przystąpiłam do dzieła.

# 1 Wracamy z uroczystość ukończenia szkoły podstawowej przez Kate {Maść Tygrysia ilustracje - Mima i Kate]

# 1 Wracamy z uroczystość ukończenia szkoły podstawowej przez Kate {Maść Tygrysia ilustracje - Mima i Kate]

Wybór asystentki był trafny, bo w rubryce hobby zaproponowała ona poza wpisaniem opera jeszcze kultura żydowska. Pisząc to nie wiedziałam, że mój bezpośredni opiekun w Budapeszcie był węgierskim Żydem. Szlifując kolejne edycje mojego życiorysu z czasem dopracowałam się wersji na kraj, w której rubrykę hobby zapełniało słowo opera oraz wersji na zagranicę rozszerzonej o kulturę żydowską.

Kilka miesięcy później mój węgierski gospodarz przyjechał służbowo do Warszawy. Zaprosiłam go na domowe pierogi i barszcz. Smakowały mu bardzo, a ponadto, jak mi powiedział, że bardzo wzrosły jego notowania u kolegów, bowiem tylko on jeden był zaproszony w Warszawie do prywatnego domu.

# 2Program obrad w Budapeszcie [ AA podróż jest olsnieniem -budapeszt ]

# 2Program obrad w Budapeszcie [ AA podróż jest olsnieniem -budapeszt ]

Spoglądając na pamiątkowy dyplom potwierdzający mój udział w budapeszteńskiej konferencji, dopiero dziś dostrzegłam informację, że konferencja była co-sponsored by the USA Agency for International Development i pewnie z tego powodu musiałam napisać życiorys po angielsku.

Tematyka wykładów była bardzo zróżnicowana – leczenie zaburzeń rytmu, działanie proarytmiczne leków, zatorowość płucna, niewydolność krążenia, zapalenie wsierdzia, wady zastawkowe – chyba ambitni organizatorzy chcieli wtłoczyć do głów uczestników całą kardiologię w jeden dzień.

# 3 Budapeszt [ AA Podróż jest olśnieniem -budapeszt

# 3 Budapeszt [ AA Podróż jest olśnieniem -budapeszt

Najciekawsze jednak, że wykład dr. G. Matthew dotyczył inhibitorów płytkowych glikoprotein IIb/IIIa, czyli tematu bardzo nowoczesnego, ale chyba tego nie doceniłam, tym bardziej że był to przedostatni wykład.

# 4 Mój dyplom z Budapesztu [Maść Tygrysia ilustracje -cardiovacularseminar]

# 4 Mój dyplom z Budapesztu [Maść Tygrysia ilustracje -cardiovacularseminar]

Następny rozdział https://www.photoblog.com/mimax2/2018/05/22/22052018-zloty-dyplom-lekarza-rozdzial-26-pierwszy-kongres-miedzynarodowy/

@mimax2 /Krystyna Knypl, lekarz

Gazeta dla Lekarzy (GdL), redaktor naczelna & wydawca

specjalista chorób wewnętrznych i hipertensjologii

specjalista European Society of Hypertension

https://sites.google.com/site/myjournalismkrystynaknypl/

  Be the first to like this post
Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com