22/05/2018. Złoty Dyplom Lekarza - rozdział 26: pierwszy kongres międzynarodowy

by Krystyna Knypl May. 22, 2018 2488 views

Poprzedni rozdział https://www.photoblog.com/mimax2/2018/05/22/22052018-zloty-dyplom-lekarza-rozdzial-25-zyciorys-kobiety-sukcesu/

Rozdział 26: Pierwszy duży kongres międzynarodowy

Wyjazd 10 czerwca 1999 roku na doroczny kongres European Society of Hypertension do Mediolanu był moim pierwszym zetknięciem się z dużą międzynarodową konferencją medyczną. Do tej pory słyszałam o tym kongresie, jeździły na niego różne VIP-y, ale nadeszła pora, że i ja znalazłam się na pokładzie samolotu lecącego do Mediolanu, który jest swego rodzaju Mekką dla wszystkich osób specjalizujących się w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Czas oczekiwania na wyjazd na poważny kongres międzynarodowy od momentu ukończenia studiów wyniósł… 31 lat, słownie: trzydzieści jeden lat. No tak, ale nie ma co marudzić, mogło tak się zdarzyć, że nie zobaczyłabym takiego kongresu nigdy.

Przemiany lat dziewięćdziesiątych przyniosły wiele nowych wartości, a jedną z nich był demokratyczny dostęp do wiedzy. Każdy niezależnie od tego na jakim szczeblu hierarchii w medycynie usadowił go los mógł wyjechać za granicę, uczestniczyć w słynnych konferencjach naukowych, słuchać wykładów Noblistów.

Mieszkańcy Gujany Francuskiej obchodzą 10 czerwca Święto Zniesienia Niewolnictwa. So do I :)

# 1 Na dziedzińcu Uniwersytetu w Mediolanie  [ Podróż jest olśnieniem - nemh]

# 1 Na dziedzińcu Uniwersytetu w Mediolanie [ Podróż jest olśnieniem - nemh]

Mieszkałam w Grand Hotelu Plaza przy Piazza Armando Diaz 3.

# 2 Mój hotel

# 2 Mój hotel

Hotel jest położony nieopodal Duomo oraz Galleria Vittorio Emanuele, słynnego centrum handlowego.

# 2 Na dziedzińcu uniwersytetu w Mediolanie [ AA Podroż jest olśnieniem ]

# 2 Na dziedzińcu uniwersytetu w Mediolanie [ AA Podroż jest olśnieniem ]

Kongres odbywał się na terenie uniwersytetu. Uczestnicy uroczystego otwarcia na dziedzińcu uniwersytetu mieli możność wysłuchania chóru Teatro alla Scala w pięknym repertuarze oraz spróbować wielkiego tortu z logo European Society of Hypertension. Potem nadeszły kongresowe dni pełne przysłuchiwania się wykładom znakomitych zagranicznych profesorów. Wszystko to przyprawiało mnie o zawrót głowy.

# 3Mediolan 1999 [ AA Podróż jest olśnieniem ]

# 3Mediolan 1999 [ AA Podróż jest olśnieniem ]

W niedzielę wybrałam się na zwiedzanie Duomo i miałam okazję słuchać pięknego śpiewu tamtejszego chóru – akurat odprawiano uroczystą mszę. Odniosłam wrażenie, że chóry z oper Verdiego to po prostu lud włoski śpiewający piękne pieśni, z niezapomnianym Va pensiero.

# 4 Program uroczystego koncertu dla uczestników kongresy [ AA Podróż jest olsnieniem - verdi]

# 4 Program uroczystego koncertu dla uczestników kongresy [ AA Podróż jest olsnieniem - verdi]

Kongresy European Society of Hypertension odbywają się co dwa lata. Miejscem obrad jest w roku nieparzystym Mediolan, naprzemiennie z innym miastem europejskim w roku parzystym. Po kongresie w 1999 r., który odbył się w Mediolanie , następny miał być w Goeteborgu. Warto było tam pojechać!

Następny rozdział https://www.photoblog.com/mimax2/2018/05/23/23052018-zloty-dyplom-lekarza-rozdzial-27-pora-na-restrukturyzacje-zawodowa/

@mimax2 /Krystyna Knypl, lekarz

Gazeta dla Lekarzy (GdL), redaktor naczelna & wydawca

specjalista chorób wewnętrznych i hipertensjologii

specjalista European Society of Hypertension

https://sites.google.com/site/myjournalismkrystynaknypl/

  Be the first to like this post
Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com