31/05/2018. Złoty Dyplom Lekarza - rozdział 44: pięć lat GdL

by Krystyna Knypl May. 31, 2018 620 views

Poprzedni rozdział https://www.photoblog.com/mimax2/2018/05/31/31052018-zloty-dyplom-lekarza-rozdzial-43-na-miedzynarodowych-salonach/

Rozdział 44: Pięć lat Gazety dla Lekarzy

Rok 2017 rozpoczął się pod znakiem jubileuszy, spotkań i nowych aktywności mediowych, którymi było uczestnictwo w premierze prasowej filmu Sztuka kochania. Wybrałam się na te premierę zachęcona scenami z trailera - a zwłaszcza gdy bohaterka biegnie po schodach na sali wykładowej Collegium Anatomicum, ubrana w fartuch i białą chustkę na głowie. Taki właśnie strój obowiązywał na ćwiczeniach z anatomii prawidłowej!

Czas szybko płynie i ani się obejrzeliśmy minęło 5 lat Gazety dla Lekarzy.

# 1 Numer jubileuszowy GdL

# 1 Numer jubileuszowy GdL

Tak relacjonowaliśmy to wydarzenie na łamach GdL: "Tradycja nakazuje, aby na urodzinowym przyjęciu był tort, świeczki i zdjęcia dokumentujące ich zdmuchiwanie. Jednak to nieprosta sprawa, gdy potencjalni goście – redaktorzy tworzący GdL rozrzuceni są po całej Europie, mają nie tylko różne grafiki swoich obowiązków służbowych, ale także dziatwę wymagającą odprowadzenia do szkoły lub poczytania po raz setny książeczki z ulubionymi wierszami. Słowem, trudno o tu i teraz.

Obchody zostały podzielone na części realną i wirtualną. Podczas pierwszej z nich sekretarz redakcji Mieczysław Knypl otrzymał Dziennikarski Laur Diamentowy Przecinek, a redaktor Alicja Barwicka, autorka najbardziej poczytnego artykułu opublikowanego na naszych łamach, odebrała Dziennikarski Laur Złoty Przecinek.

# 2 Laury dziennikarskie { Gdl 5 lat ]

# 2 Laury dziennikarskie { Gdl 5 lat ]

W drugiej części przewodnicząca kolegium redakcyjnego Katarzyna Kowalska zdalnie odebrała Dziennikarski Laur Złoty Przecinek, a dr Ewa Dereszak - Kozanecka otrzymała dyplom uznania za serię artykułów o kotach cieszących się bardzo wysokim uznaniem czytelników.

W ciągu 5 lat wydaliśmy 72 numery GdL (60 comiesięcznych i 12 wydań obejmujących książki, numery specjalne, kalendarze), relacjonując liczne wydarzenia krajowe i zagraniczne związane z medycyną jako dziennikarze akredytowani w urzędach krajowych i międzynarodowych, instytucjach oraz na kongresach.

# 3 Moja badge'a z Leuven [ Bruksela choorby rzadkie luty 2017]

# 3 Moja badge'a z Leuven [ Bruksela choorby rzadkie luty 2017]

Ciekawym wydarzeniem w 2017 roku było uczestniczenie w European Reference Networks w Leuven obrady odbywały się w słynnym szpitalu uniwersyteckim. Inna bardzo interesująca konferencja w której uczestniczyłam odbyła się w Madrycie i dotyczyła nowych zagrożeń dla zdrowia publicznego.

# 4 Konferencja w Madrycie [ Madryt 2017 ]

# 4 Konferencja w Madrycie [ Madryt 2017 ]

Konferencja odbywała się w kompleksie budynków.

# 5 Zakończenie konferencji w Madrycie [ Madryt 2017 madrytzakonczenie]

# 5 Zakończenie konferencji w Madrycie [ Madryt 2017 madrytzakonczenie]

Następny rozdział https://www.photoblog.com/mimax2/2018/06/01/1062018-zloty-dyplom-lekarza-rozdzial-45-kim-wiec-jestem/

@mimax2 /Krystyna Knypl, lekarz

Gazeta dla Lekarzy (GdL), redaktor naczelna & wydawca

specjalista chorób wewnętrznych i hipertensjologii

specjalista European Society of Hypertension

https://sites.google.com/site/myjournalismkrystynaknypl/

  Be the first to like this post
Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com