23/01/2019. Pierwszy raport WHO o stanie zdrowia migrantów i uchodźców

by Krystyna Knypl January. 23, 2019 509 views

1. Migranci międzynarodowi stanowią około 10% (90,7 milionów) ogółu ludności w Europejskim Regionie WHO. Uchodźcy stanowią 7,4% grupy migrantów. W niektórych krajach europejskich obywatele szacują, że liczba migrantów jest 3-4 razy większa niż w rzeczywistości.

2. Wymagają uwagi choroby zakaźne, które są często związane z przemieszczaniem i migracją, ale także wiele ostrych i przewlekłych schorzeń niezakaźnych także wymaga uwagi.

3. W społecznościach uchodźców i migranci choroby nowotworowe występują są rzadziej z wyjątkiem raka szyjki macicy, który jest częściej diagnozowany na zaawansowanym etapie.

4. Migranci i uchodźcy są bardziej narażeni na wystąpienie depresji i lęku niż populacje przyjmujące. Jednak zróżnicowanie grupy migrantów i metody stosowane do oceny rozpowszechnienia sprawiają, że trudno jest wyciągnąć jednoznaczne wnioski.

5. Ogólnie rzecz biorąc, uchodźcy i imigranci mają większą częstość występowania, częstość występowania i śmiertelność z powodu cukrzycy niż populacja przyjmująca, przy czym wyższy odsetek cukrzycy występuje u kobiet.

6. Uchodźcy i imigranci potencjalnie są bardziej narażeni na ryzyko rozwoju chorób zakaźnych z powodu ich narażenia na infekcje, brak dostępu do opieki zdrowotnej, przerywanej opieki i złych warunków życia w trakcie procesu migracji.

7. Uchodźcy i migranci mają niepełną lub przerwaną immunizacją. Konieczna jest szybkie zapewnienie podstawowych szczepionek w oparciu o harmonogram kraju przyjmującego.

8. Małoletni migranci i uchodźcy bez opieki są narażeni na wykorzystywanie seksualne i doświadczają wyższych wskaźników depresji oraz objawów zespołu stresu pourazowego.

9. Mężczyźni migranci doświadczają znacznie więcej obrażeń związanych z pracą niż pracownicy niemigrujący.

# 1

# 1

Źródło:

http://www.euro.who.int/en/media-centre/sections/press-releases/2019/migrants-and-refugees-at-higher-risk-of-developing-ill-health-than-host-populations-reveals-first-ever-who-report-on-the-health-of-displaced-people-in-europe

Rekomendacje WHO w sprawie zdrowia migrantów i uchodźców

http://www.euro.who.int/__data/assets/pdf_file/0004/392773/ermh-eng.pdf?ua=1

@mimax2 /Krystyna Knypl, lekarz

Gazeta dla Lekarzy (GdL), redaktor naczelna & wydawca

specjalista chorób wewnętrznych i hipertensjologii

specjalista European Society of Hypertension

https://sites.google.com/site/myjournalismkrystynaknypl/

Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com