11/02/2019. Błąd w systemie dla recept pro auctore et familia! GdL wysłała zapytanie prasowe do NFZ

by Krystyna Knypl February. 11, 2019 1699 views

Błąd w systemie informatycznym NFZ uniemożliwia wystawianie recept pro auctore et familia! Podobno trop prowadzi do błędu w rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia. Wysyłamy psy tropiące!

# 1

# 1

List / zapytanie prasowe do NFZ i MZ

Szanowni Państwo,

otrzymujemy liczne sygnały od czytelników, że nowy program komputerowy zainstalowany ostatnio w aptekach do obsługi recept
pro auctore et familia zawiera błąd systemowy. Recepty wystawiane przez lekarzy niemających indywidualnej praktyki lekarskiej ani niewykonujących zawodu w placówce mającej kontrakt z NFZ są odrzucane przez apteczny system informatyczny.
Lekarz zgodnie z Ustawą o zawodzie lekarza ma prawo leczyć samego siebie i aby to prawo realizować, nie musi mieć zarejestrowanej praktyki lekarskiej ani pracować w placówce finansowanej przez NFZ.

Utrudnianie lekarzom  dostępu do należnych ich praw obywatelskich i zawodowych jest niezrozumiałym absurdem, a brak szybkiej reakcji ze strony władz na niekompetencje służb informatycznych jest głęboko zasmucające.
W imieniu naszych czytelników oraz własnym oczekujemy jak najszybszego naprawienia błędu i bezzwłocznego poinformowania nas o tym.

Z poważaniem

Krystyna Knypl, lekarz
redaktor naczelna Gazety dla Lekarzy

***

@mimax2 /Krystyna Knypl, lekarz

Gazeta dla Lekarzy ( GdL) redaktor naczelna & wydawca

hipertensjolog, specjalista European Society of Hypertension

https://sites.google.com/site/myjournalismkrystynaknypl/

12/02/2019. Wczoraj redakcja GdL kontaktowała się także z firmą Kamsoft -dostawcą oprogramowania do realizacji recept. Obiecano sprawdzić przyczynę, okazało się, że był nią błąd w oprogramowaniu, który wczoraj usunięto.

Dziś tj. 12/02/2019, realizacja recept na NFZ bez problemów, także recept na 100% - wymagają one nr regonu w pieczątce firmy oraz peselu. Gdy lekarz nie pracuje w żadnej placówce ani nie ma zarejestrowanego gabinetu lekarskiego zamiast regonu wpisuje się nr PWZ.

Tak więc GdL skutecznie zadebiutowała w roli hm... innej niż dotychczas wykonywana ; )


Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com