14/02/2019. Jak żyć gdy kura przestanie znosić złote jajka?

by Krystyna Knypl February. 14, 2019 499 views

Do redakcji Gazety dla Lekarzy (GdL) napływają liczne zapytania od czytelników, którzy nieoczekiwanie znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Oto jeden z listów, który publikujemy za zgodą czytelnika.

Kochana Redakcjo,

Jesteśmy specjalistami jednej z dziedzin medycyny zabiegowej, mamy kurę, która przez długie lata znosiła nam złote jajka. Nieoczekiwanie przed rokiem kura przestała znosić nam złote jajka.

Próbowaliśmy przemówić jej do rozumu, ale szanowna redakcja wie jak trudno jest rozmawiać z kimś kto ma kurzy móżdżek!

Próbowaliśmy zachęcić koguta aby poczuł się w obowiązku znoszenia nam złotych jajek. Odmówił! To się wprost nie mieści w głowie!

# 1

# 1

Nasza sytuacja finansowa staje się dramatyczna! Nie możemy inwestować na poziomie godnym specjalistów medycyny interwencyjnej, nie możemy lokować kapitału tak jak jest to należne naszej pozycji w świecie medycznego biznesu. JAK ŻYĆ??? pytamy panią redaktor naczelną jako starszą od nas koleżankę, doświadczoną życiowo i zawodowo.

Prezes Asocjacji Interwencjonistów Medycznych Adam Piotr Nienasycony.

ps. mówią w mieście, że biznesowo to nie jest pani doświadczona, ale może my i ci rozsiewający te plotki czegoś nie wiedzą???

***

Odpowiedź od redaktor naczelnej GdL.

***

Drogi Doktorze Adamie Piotrze Nienasycony,

na początek proponuję modlitwy do św. Tadeusza Judy, który jest patronem od spraw beznadziejnych. Potem należy zawęzić front inwestycyjny na przykład: kupować diamenty nieoszlifowane, są o wiele tańsze od oszlifowanych. Można potem szlifować je w godzinach pracy gdy będziecie mieli przestoje z powodu braku pacjentów do interwencji. Szlifować będzie można przeniesionym unitem stomatologicznym z gabinetu żony do pracowni interwencji.

# 2

# 2

Ponieważ przebywam w podróży duchowej w innym kraju ( vide fotka, ta w dżinsach to ja) nie mogę nic konkretnego zrobić, ale zawierzam was i wasze finanse opiece św. Tadeusza Judy.

p.s.Link do moich postów o nadciśnieniu tętniczym na tym fotoblogu

https://www.photoblog.com/browse/tag/nadcisnieniemimax2/

@mimax2 /Krystyna Knypl, lekarz

Gazeta dla Lekarzy (GdL), redaktor naczelna & wydawca

specjalista chorób wewnętrznych i hipertensjologii

specjalista European Society of Hypertension

https://sites.google.com/site/myjournalismkrystynaknypl/

Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com