13/03/2019. Hipertensjolog zdobywa wiedzę na międzynarodowych kongresach

by Krystyna Knypl March. 13, 2019 377 views

Mediolan jest miastem o tak wielkiej urodzie, że gdy się go poznało, nie sposób poprzestać na jednej wizycie. Pomysł wyjazdu na kolejny kongres zagraniczny wymagał przemyślenia swojego miejsca w medycynie - czy ja mogę bywać w takich wytwornych miejscach i to nie jeden raz ??? Uznałam, że mogę i powinnam.

Zwizualizowałam siebie jako kobietę sukcesu na małej prywatnej sesji fotograficznej i odważnie stawiałam kolejne kroki.

# 1 @mimax2 new version

# 1 @mimax2 new version

Konieczne było nauczenie się wnoszenia opłat za kongres, rezerwowania hotelu, pisania abstraktów, korespondowania z organizatorami - tego na medycynie nie uczono! Z czasem także zaproszenia do współpracy trojga młodszych kolegów, którzy pod moim kierunkiem przygotowali doniesienia, które były prezentowane na zjazdach ESH w Mediolanie i Paryżu, a koledzy otrzymali travel granty dla młodych badaczy.

Na kongresy w Mediolanie (1999) oraz Goetegorgu (2000) podróżowałam w grupie, natomiast w 2001 i 2003 roku do Mediolanu podróżowałam w pojedynkę. Czasy wczesnego internetu, wszystko więc trzeba było organizować w pojedynkę i naziemnie.

# 2 Grafika krużganków pokazuje, że był to ostatni kongres na terenie uniwersytetu

# 2 Grafika krużganków pokazuje, że był to ostatni kongres na terenie uniwersytetu

Kongres jak widać z grafiki jeszcze w murach uniwersytetu, ostatni w tej niepowtarzalnie pięknej scenerii.

# 3 ESH/ISH w Pradze

# 3 ESH/ISH w Pradze

Kongres 2003 roku zorganizowano w Fiera Milano i to był zupełnie inny kongres, był jednym z wielu. Wcześniejsze kongresy organizowane na terenie Uniwersytetu Mediolańskiego były niepowtarzalne.

# 4 Abstract book 2003

# 4 Abstract book 2003

Mieszkałam tym razem w hotelu Relais Mercure Milano od 14 do 20 czerwca 2003, dzisiejsza cena to 535 zł za noc, a więc sporo. Z lotniska jechałam do centrum pociągiem, do stacji Milano Cadorna za 5,68 euro. Ze stacji doszłam na piechotę ulicami via Carducci, potem w lewo w via de Amicis i w prawo w via Conca del Naviglio, a tam zaraz hotel. Mieszkałam w pokoju 306, pewnie na drugim piętrze. Śniadania wydawano na poziomie minus jeden w niewielkiej sali.

Najciekawszym wydarzeniem naukowym tego kongresu była sesja z udziałem profesora Louisa Ignarro, laureata Nagrody Nobla z 1998 roku za odkrycie mechanizmu działania tlenku azotu. Kilka lat później w Warszawie miałam okazję poznać profesora L. Ignarro i przeprowadzić z nim krótki wywiad.

# 5 Sesja z udziałem prof. L.Ignarro

# 5 Sesja z udziałem prof. L.Ignarro

Prof.L Ignarro za stołem prezydialnym pierwszy od lewej

Moje międzynarodowe kongresy hipertensjologiczne

1. Mediolan ESH 1999

2. Goeteborg ESH 2000

3.Mediolan ESH 2001

4.Berlin ESH 2002

5.Mediolan ESH 2003

6.Sao Paulo ISH 2004

7.Paryż 2004

8. Cancun ISH 2005

9.San Francisco 2005

Potem była era kongresów kardiologicznych, onkologicznych i dziennikarskich konferencji organizowanych przez Komisję Europejską (Chafea).

@mimax2 /Krystyna Knypl

  Be the first to like this post
Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com