11/04/2019. Wręczono Nagrody Zaufania Złoty OTIS

by Krystyna Knypl April. 11, 2019 2023 views

W Sali Lustrzanej Pałacu Staszica wręczono dziś Nagrody Zaufania Złoty OTIS 2019. Uroczystość zgromadziła wiele osób działających w różnych sektorach ochrony zdrowia. Pełna lista nagrodzonych osób jest dostępna pod linkiem

http://zlotyotis.pl/program-xvi-gali-nagrody-zaufania-zloty-otis-2019/

Gościem specjalnym uroczystości była prof.Maria Siemionow, która jest wybitnym chirurgiem pracującym w Stanach Zjednoczonych. Jednym z jej największych osiągnięć jest przeszczep twarzy u kobiety, która została postrzelona przez swojego męża z bardzo bliskiej odległości, doznając niezwykle szpecących obrażeń. Pacjentka przeszła wiele operacji nie przynoszących odpowiedniego rezultatu, dopiero operacja przeprowadzona przez prof. Marię Siemionow przyniosła bardzo dobry rezultat. Operacja trwała 26 godzin.

Prof. Maria Siemionow otrzymała Międzynarodową Nagrodę Zaufania Złoty OTIS 2019 oraz wygłosiła wykład na temat prowadzonych przez siebie badań nad zastosowaniem komórek chimerycznych w chorobie Duchenne'a. W niedługim czasie pacjenci w Polsce mają otrzymać taką kurację.

Opis metody dostępny jest w pracy prof. M.Siemionow i wsp. zatytułowanej "Creation of Dystrophin Expressing Chimeric Cells of Myoblast Origin as a Novel Stem Cell Based Therapy for Duchenne Muscular Dystrophy" https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5887005/

# 1 Wspólne zdjęcie z  prof. Maria Siemionow ( fot.Katarzyna Pinkosz)

# 1 Wspólne zdjęcie z prof. Maria Siemionow ( fot.Katarzyna Pinkosz)

Tego rodzaju uroczystości to gala oraz kuluary.

Miałam możliwość przed rozpoczęciem uroczytsości osobistego poznania prof. Marii Siemionow i korzystając z wspólnie spędzonej chwili zadałam pytanie:

KK: Jakie cechy charakteru i umysłu powinien mieć lekarz, który chce zrobić karierę w Stanach Zjednoczonych?

Prof. Maria Siemionow: O! jakie to typowo dziennikarskie pytanie!

KK: Wszyscy wiedzą o wielu formalnościach, dokumentach, egzaminach, ale mnie chodzi o cechy charakteru.

Prof. Maria Siemionow: Ktoś kto myśli o karierze w medycynie w Stanach Zjednoczonych powinien charakteryzować się bardzo dużą cierpliwością.

# 2 Prof.M.Siemionow poczas wykłądu ( fot.Krystyna Knypl

# 2 Prof.M.Siemionow poczas wykłądu ( fot.Krystyna Knypl

Po zakończeniu uroczystości jeden z laureatów tuli do piersi bukiet kwiatów.

KK: jakie piękne kwiaty...

Laureat: prawda? jestem wzruszony, że otrzymałem nagrodę, ale te kwiaty to od mojego szefa, pierwszy raz w życiu dostałem kwiaty od mojego szefa...

Bardzo podobała mi się idea wręczenia statuetek Byków Zdrowia politykom. Następna taka okazja za cztery lata - oczami wyobraźni widzę rozszerzony scenariusz o oprawę muzyczną arią torreadora z opery Carmen.

Uroczystość wręczenia nagród była także okazją do spotkania kolegów z czasów studenckich ( prof. Stanisław Radowicki) oraz początków mojej pracy lekarskiej ( prof. Jerzego Woy-Wojciechowskiego).

Nagrodę Złoty OTIS 2019 otrzymują także dziennikarze medyczni - w tym roku laureatką jest red. Bożena Stasiak z Super Ekspresu. Bożenko! - serdeczne gratulacje!

@mimax2 /Krystyna Knypl, lekarz

Gazeta dla Lekarzy (GdL), redaktor naczelna & wydawca

specjalista chorób wewnętrznych i hipertensjologii

specjalista European Society of Hypertension

https://sites.google.com/site/myjournalismkrystynaknypl/

Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com