13/04/2019. Jak być zdrowym, szczęśliwym i bogatym?

by Krystyna Knypl April. 13, 2019 184 views

1. Twoje zdrowie, także zdrowie Twojej Rodziny powinny być dla Ciebie najważniejsze. Pamiętaj, że najważniejszych dóbr nie otrzymujemy tylko za pieniądze, musimy aktywnie uczestniczyć w ich wytwarzaniu.

2. Bądź życzliwy oraz troskliwy dla swojego zdrowia, dbaj o nie najlepiej jak potrafisz.Twoja troska o zdrowie nie może sprowadzać się jedynie do płacenia składek na ubezpieczenie zdrowotne oraz wykupienia abonamentu w prywatnej przychodni.

3. Masz prawo do szacunku, spokoju, odpoczynku, dobrego zdrowia i szczęśliwego życia rodzinnego.

# 1

# 1

4. Pamiętaj, że wszyscy inny ludzie mają takie same prawa, także każdy lekarz którego odwiedzasz w gabinecie POZ, poradni specjalistycznej, nocnej pomocy lekarskiej szpitalnym oddziale ratunkowym i każdej innej placówce medycznej. Takie same prawa mają wszyscy pracownicy medyczni, których spotkasz w tych placówkach.

5. Gdy odwiedzasz kogoś towarzysko zawsze przygotowujesz się do wizyty, ta sama zasada obowiązuje gdy odwiedzasz lekarza w gabinecie – przygotuj się do wizyty w placówce ochrony zdrowia: starannie umyj całe ciało, załóż czystą bieliznę oraz skarpety, obetnij paznokcie.

6. Na wizytę zabierz informacje o stosowanych lekach, wykonanych badaniach, przeprowadzonych pomiarach ciśnienia, cukru, wagi ciała. Dzięki temu uzyskasz od lekarza bardziej wartościową poradę.

7. Każdego dnia oczyszczaj swój umysł z toksycznych słów, sugestii, które zalewają współczesny świat wszystkimi dostępnymi kanałami przekazu informacji. Oczyszczaj swój umysł z toksycznych informacji na temat lekarzy, będziesz zdrowszy!

8. Nie czyń ze swego życia nigdy niekończącej się pogoni za dobrami materialnymi, bowiem wcześniej padniesz niż dobiegniesz do mety, która nie istnieje w świecie nieokiełznanej konsumpcji.

9. Pamiętaj, że szybciej dochodzi się do zdrowia w dobrej i przyjaznej atmosferze, wytwarzaj ją wszędzie – w domu, na ulicy, w placówkach ochrony zdrowia, w centrach handlowych i miejscach rekreacji oraz odpoczynku.

10. Nie bądź pelikanem, nie łykaj wszystkiego co Ci internet podpowiada! Internet nie kończył medycyny!

@mimax2 /Krystyna Knypl, lekarz

Gazeta dla Lekarzy (GdL), redaktor naczelna & wydawca

hipertensjolog, specjalista European Society of Hypertension

https://sites.google.com/site/myjournalismkrystynaknypl/

  Be the first to like this post
Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com