17/05/2019. Konferencja z okazji 30 lecia odrodzonego samorządu lekarskiego

by Krystyna Knypl May. 17, 2019 363 views

Naczelna Izba Lekarska zorganizowała w dniu 17 maja 2019 okolicznościową konferencję poświęconą 30 rocznicy odrodzenia izb lekarskich w Polsce. Wspominano okoliczności powstania izb, kolejnych prezesów NRL oraz problemy dotyczące naszego środowiska.

Największą bolączką jest brak jedności środowiska - powiedział prezes NRL prof. Andrzej Matyja. Diagnoza jak najbardziej słuszna, a najnowszym objawem braku jedności była nieobecność przedstawicieli rezydentów na uroczystości.

Trzydziestolatek to człowiek dojrzały - stwierdził minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski. Także należy się z tą diagnozą zgodzić. Człowiek dojrzały nawet gdy przegra, gdy coś mu się nie uda bierze takie zdarzenie "na klatę" i nie dąsa się, przychodzi na uroczystość, a nie odwołuje w ostatniej chwili wystąpienie "bo mu coś wypadło" - tak właśnie uczynili rezydenccy liderzy. Wypadki chodzą po ludziach i faktycznie czasem im "coś wypada", ale żeby wszystkim dokładnie w tym samym terminie wypadło dziś, bo wczoraj jeszcze wypadki nie chodziły po rezydentach o czym świadczył przesłany wczoraj program konferencji.

@mimax2 /Krystyna Knypl

  Be the first to like this post
Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com