20/05/2019. Konferencja prasowa: Poczta Polska zachęca seniorów do aktywności fizycznej

by Krystyna Knypl May. 20, 2019 276 viewsAktywność fizyczna jest ważnym czynnikiem korzystnie wpływającym na nasze zdrowie. Do instytucji zachęcających wszystkich obywateli do prowadzenia aktywnego trybu życia dołączyło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Poczta Polska.  Obie instytucje zachęcają seniorów, częstych klientów Poczty Polskiej, do brania przykładu z bohaterów książki “Seniorze trzymaj formę 5”, którymi są znani polscy sportowcy, obecnie będący już w wieku senioralnym. Książka będzie bezpłatnie dostępna w 400 uniwersytetach trzeciego wieku w całej Polsce.

# 1 Poczta w Bydgoszczy

# 1 Poczta w Bydgoszczy


Podczas dyskusji zaproponowałam aby Poczta Polska rozszerzyła swoją aktywność w zakresie promocji zdrowia  o zainstalowanie na terenie placówek automatycznych aparatów do pomiaru ciśnienia krwi. Wiadomo, że częstość nadciśnienia tętniczego wzrasta z wiekiem. Miejsce gdzie starsi mieszkańcy Polski bywają przynajmniej raz w miesiącu aby uregulować swoje opłaty może umożliwiać im kontrolny pomiar ciśnienia krwi. W kosztach instalacji automatycznych aparatów do mierzenia ciśnienia krwi mogłyby uczestniczyć lokalne samorządy.


Zapytałam  uczestników konferencji kiedy ostatni raz mierzyli ciśnienie krwi i  okazało się, że 66% z nich monitoruje swoje ciśnienie, natomiast 33% zostało przez mnie zachęconych do nadrobienia zaległości w tym zakresie. W rozmowach kuluarowych zachęcałam uczestników konferencji do nadrobienia zaległości w zakresie pomiarów ciśnienia krwi.

@mimax2 /Krystyna Knypl

  Be the first to like this post
Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com