2/01/2020. Postanowienie noworoczne - będę sknerą ;)

by Krystyna Knypl January. 02, 2020 39 views

Postanowienia noworoczne dotyczące odchudzania, podróży zagranicznych, nauki języka angielskiego i innych ambitnych celów realizowałam w minionych sezonach. W tym roku poza pisaniem o przeszłości dla przyszłych pokoleń postanowiłam zostać sknerą ;) Skłoniła mnie tego diagnoza:

PESELITIS

który mam od 1 stycznia 2020 roku. W związku z tym rozpoznaniem nabyłąm kilka interesujących z punktu widzenia finansów osobistych uprawnień. Jednym z nich są niektóre leki na "S" czyli bezpłatnie. Udałam się do mojej apteki po

# 1 Mój pierwszy paragon na Dg. Peselitis

# 1 Mój pierwszy paragon na Dg. Peselitis

Moja tachykardia oraz nadciśnienie tętnicze będą teraz na utrzymaniu Ministerstwa Zdrowia ;). Pani farmaceutka wstukała wszystkie dane i z uśmiechem oznajmiła komunikat z ekranu, brzmiał on "OSTRZEŻEŃ BRAK" - rewolucyjna czujność NFZ chwyciła mnie za serce...No bo gdyby tak 31/12/2019 chciała zrealizować moją receptę to z pewnością pojawiłby się groźny komunikat - nawet domyślam się jakby on brzmiał... Chwilę zastanawiałam się czy wybrać telmisartan generyczny czyli Tolurę ( cena 1 tab 0464 groszy, x 2 = 0,92 grosze), którą konsumuję od pewnego czasu czy powrócić do Micardisu ( cena 1 tab. 0,895x2=1,78 zł) , który spożywałam jakiś czas temu. Postanowiłam zachować obywatelską postawę i nie narażać Skarbu Państwa na zbędne koszty!

Z dobrze kontrolowanym tętnem i ciśnieniem krwi pognałam do Biedronki, gdzie w promocji nabyłam pomidory, rodzynki i śliwki suszone oszczędzajać 5,50 zł, zsumowałam mój dzisiejszy zysk: 77,77 zł :) Jestem kobietą sukcesu!

p.s. W tym miesiącu zapłaciłam jeszcze składkę na izbę lekarską ( 10,00 zł)za abonament radiowo-telewizyjny (22,70 zł), ale od przyszłego miesiąca będę zwolniona z tych płatności. Przepisy stanowią, że miesiąc w którym kończy się 75 lat, wymaga jeszcze wniesienia opłat na oba konta. No dobra, niech będzie! Panowie Prezesi oby instytucji mają większe wydatki niż ja "emerytowana internistka z Warszawy" jak to poetycko określił mnie niegdysiejszy admin K24 odpowiadając na pytanie pewnej dziennikarki "kim jest ta @mimax2?" , wzruszona elegancją manier kolegi admina obiecałam mu robić PR bezterminowo :)

@mimax2 /Krystyna Knypl, lekarz

Gazeta dla Lekarzy (GdL), redaktor naczelna & wydawca

specjalista chorób wewnętrznych i hipertensjologii

specjalista European Society of Hypertension

https://sites.google.com/site/myjournalismkrystynaknypl/

  Be the first to like this post
Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com