13/02/2020. Wirus z Wuhan wpływa negatywnie nie tylko na zdrowie, ale także na gospodarkę

by Krystyna Knypl February. 13, 2020 48 views

Kornawirus COVID 19 ma demokratyczne zasady – działa na wszystkich, małych i dużych graczy tego świata. Szacuje się, że masowe zachorowania oraz kwarantanny spowodują spowolnienie gospodarcze wyrażające się spadkiem produkcji o 0,5% w pierwszym kwartale 2020 roku. O swoją przyszłość martwi się jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie Goldman Sachs Group Inc. działający na rynkach finansowych od 1869 roku. Rozmach międzyplanetarny banku, który chciał wydobywać platynę z planeto idów (https://pl.wikipedia.org/wiki/Goldman_Sachs ), może zostać wyhamowany przez małe struktury jakimi są wirusy. To jest pech na kosmiczną skalę!

#  Eksport chiński do Waraszawy ...

# Eksport chiński do Waraszawy ...

Załamaniu może ulec sprzedaż amerykańskich produktów – na przykład Apple przedłużyło zamkniecie swoich biur i sklepów w Chinach. Opustoszałe centra handlowe z takimi amerykańskimi firmami jak Mc Donald’s ,Nike czy Starbucks pogłębiają straty. Turyści chińscy nie przyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych, wiele linii lotniczych odwołało loty do Chin, administracja prezydenta Donalda Trumpa zaostrzyła przepisy dotyczące przekraczania granicy amerykańskiej. Liczba turystów przyjeżdżających do Stanów Zjednoczonych z Chin może spaść aż o 28% w 2020 roku, co może przełożyć się na 5,8 mld dolarów mniej wydatków w tym roku i 10,3 mld dolarów mniej do 2024 roku.

W badaniu przeprowadzonym w maju 2019 r. około 40% firm należących do Amerykańskiej Izby Handlowej stwierdziło, że przeniosło swoje zakłady produkcyjne poza Chiny lub rozważa takie przeniesienie. Powstały duże zakłócenia w dostawach części potrzebnych do produkcji różnych urządzeń. Na przykład w Wuhan działa ponad 500 producentów części samochodowych. Producenci samochodów, w tym Tesla, Ford i Volkswagen zamknęli zakłady w Chinach. Hyundai poszedł o krok dalej i tymczasowo zamknął linie produkcyjne w Korei Południowej z powodu braku części.

Jedyne czego nie brakuje w tym globalnym świecie to korona wirus COVID -19.

Źródło: https://theconversation.com/3-ways-coronavirus-will-affect-the-us-economy-and-1-silver-lining-131447

Sesja w Brukseli godz.10:00 na temat COVID 19 https://video.consilium.europa.eu/en/webcast/a8526cd9-c143-4207-ab55-4d0cf627167f

@mimax2 /Krystyna Knypl, lekarz

Gazeta dla Lekarzy (GdL), redaktor naczelna & wydawca

specjalista chorób wewnętrznych i hipertensjologii

specjalista European Society of Hypertension

https://sites.google.com/site/myjournalismkrystynaknypl/

Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com