4/01/2020. Uwiedzeni przez sztuczną inteligencję

by Krystyna Knypl January. 04, 2021 149 views

Sztuczna inteligencja to przebiegła bestia! Śledzi nasz każdy krok w internecie, gromadzi dane i podpowiada rozwiązania tym którzy z jej programów i baz danych korzystają.

Dawno temu istniało pojęcie "oficer prowadzący" - była to osoba śledząca kogoś przydatnego dla wywiadu, która gromadziła wypowiedzi oraz śledziłą zachowania swojego podopiecznego.

Dziś mamy "program prowadzący" który śledzi nasze zachowania w internecie oraz poza nim. Wie co kupujemy, gdzie chodzimy oraz do jakich miejscowości wyjeżdżamy na wakacje.

Czy pojęcie tajemnica lekarska, w dobie obowiązku prowadzenie EHR jeszcze istnieje? Czy informatycy są za coś odpowiedzialni? Mamy w Unii Europejskiej General Data Protection Regulation, w innych krajach pewnie są podobne regulacje o ochronie danych osobowych. Czy wynika z nich to samo co wynikało z tradycyjnie prowadzonej dokumentacji lekarskiej przez lekarza osobiście? Nie! Wynika coś zupełnie przeciwnego! Poza lekarzem do elektronicznych baz danych mają dostęp informatycy, liczne osoby z administracji szpitala, ubezpieczyciel, władze państwowe. Czy taki obieg danych ma cokolwiek wspólnego z tajemnicą???

Nie ma już medycyny, jest biznes medyczny.

#1

#1

Na

https://intelligence.weforum.org/topics/a1G0X000006O6EHUA0?tab=publications&utm_source=57N0ECrQAg7ZPOUXugaGj2Zm9E2p50GR6bWV9jtt&utm_medium=intelligence-widget&utm_campaign=widget.intelligence.weforum.org&utm_content=%2Fembedding-our-covid-19-widget.html

@mimax2 / Krystyna Knypl

Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com