8/01/2021. Kryzysy wizerunkowe związane ze szczepieniami p/covid19

by Krystyna Knypl January. 08, 2021 223 views

Szczepienia przeciwko SARS-Cov-2 odbywają się na całym świecie. Wywołuje ono wiele emocji, a także generuje kryzysy wizerunkowe. Początek to kryzys wizerunkowy z Tiffany Dover, której strona na Facebooku ma wyłączoną możliwość dodawania komentarzy.

https://www.facebook.com/tiffany.dover.520

Jest kilka grup na FB, które szukają gdzie jest Tiffany. Na stronie internetowej CHI Memorial Hospital, nie ma nazwy Tiffany, temat nie istnieje

https://www.memorial.org/en/about-us/news-and-media.html

W 155 szpitalach/klinikach ze Stanów Zjednoczonych, Argentyny, Brazylii, Niemiec i Turcji przeprowadzono badanie kliniczne z użyciem szczepionki Pfizer na około 43 000 pacjentów. Wysłałem do firmy Pfizer pytanie - ilu pacjentów było z każdego kraju. Brak odpowiedzi.

#1

#1

Na konferencji w Atenach zorganizowanej przez Komisję Europejską 2 lata temu spotkałam Marshę Vanderford z Uniwersytetu Środkowej Florydy, wybitną specjalistkę w dziedzinie zarządzania kryzysowego. Marsha powiedziała, że w komunikacji kryzysowej ważne jest, aby być rzetelnym, często się komunikować, przekazywać swoje wątpliwości i obawy. Milczenie, zaprzeczanie, kłamstwa robią złe wrażenie.

Tymczasem wszyscy zdają się popełniać wszystkie możliwe błędy. W Polsce mamy też kryzys związany ze szczepieniami covid 19 i podobnie generuje on wiele błędów komunikacyjnych. Warszawski Uniwersytet Medyczny zorganizował szczepienia, na które w pierwszej kolejności zostali zaproszeni lekarze i znane osobistości. Wybór znanych postaci aktorskich do szczepienia w pierwszej kolejności został źle przyjęty przez media społecznościowe. Rozpoczęła się dyskusja, w której niedawno wybrany rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego nie był w stanie profesjonalnie zaistnieć w przestrzeni publicznej, a w kolejnych dniach przekazywał sprzeczne komunikaty. Sprawa jest w toku.

Mam wrażenie, że wszyscy zaangażowani w organizację szczepień, niezależnie od kraju, nie są przygotowani na sytuacje kryzysowe. Przecież nasze życie nie składa się tylko z sukcesów. Są sytuacje kryzysowe i o nich też powinniśmy potrafić mówić.

@mimax2 / Krystyna Knypl

Nauka Przeciw Pandemii

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/prof-maria-majewska-eksplozja-zachorowan-i-zgonow-po-szczepieniach-covid-2021-01

Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com