9/01/2021. Ciekawa lektura

by Krystyna Knypl January. 09, 2021 155 views

Dyskusja na temat C19 trwa nadal

Ciekawa książka "Chiny 5.0. Jak powstaje cyfrowa dyktatura" Kai Strittmatter, wieloletni korespondent "Süddeutsche Zeitung" w Pekinie

Ta książka jest przekazem z przyszłości, jeśli sprawy pójdą w złym kierunku.

Żyjemy w świecie bez prawdy, manipulowanym fakenewsami. Rządzenie zz pomocą kłamstwa jest tak samo stare jak władza. DT jest przywiązany do swojej nienawiści oraz ignorancji. Autokraci wszelkiej maści zwietrzyli swoje 5 minut. W Chinach powstaje nowa jakość. Xi Jinping (czyt. szi dzinping) jest na szczycie, nad nim jest tylko niebo. Dyktatura epoki informacji.

Komunistyczna Partia Chin w 2024 r. będzie najdłużej rządząca partią komunistyczną w dziejach świata. Kapitalizm nazwany socjalizmem chińskiego typy był wdrażany przez tę partię.Jeżeli taki kraj chce być silnym to potrzebna jest silna autokracja. Najważniejsza jest kontrola demokratyczna w państwie autorytarnym.

"Zharmonizować społeczeństwo" - zdusić inne poglądy, wszyscy muszą myśleć tak samo. Kontrola i stabilizacja to cele Xi. Chiny stawiają na technologie informatyczne, które pozwolą sterować ludźmi.

Wszczepia kontrolę do głów swoim poddanych. Człowiek poddaje się komercji i rozrywce i w ten sposób pozwala się kontrolować.

System kredytu społecznego - poddany ekonomicznie, działania zachowania ekonomiczne społeczne i moralne, sam siebie będzie kontrolował i wyznaczał sobie sankcje. Totalitaryzm w cyfrowych szatach.

1984 i nowy wspaniały świat = przyszłość

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4886342/wladcy-jedzenia-jak-przemysl-spozywczy-niszczy-planete

Droga kariery najsłynniejszej magnificencji

# 1

# 1

@mimax2 / Krystyna Knypl

Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com