14/02/2021. Warszawskie wieżowce

by Krystyna Knypl February. 14, 2021 98 views

Mamy w Warszawie sporo wieżowców, zwłaszcza w Śródmieściu . Spoglądając na te budynki oraz na te które są budowie zastanawiam się czy ktoś w nich dobie pandemii, pracy zdalnej jeszcze mieszka, pracuje?

#1

#1

Przy Złotych Tarasach

#3

#3

Na Świętokrzyskiej

# 3

# 3

Na Świętokrzyskiej

GdL:

Wiara, nadzieja i ... fakty

@mimax2 / Krystyna Knypl

Join the conversation
3
There are 3 comments , add yours!
Piotr B 2 weeks ago

Chyba jestem bardzo „przestarzały”, bo Ściana Wschodnia podoba mi się najbardziej. Do tego piękna smukła sylwetka Intraco i dwie wieże przy Dworcu Centralnym. Elegancja.

2 weeks ago Edited
Krystyna Knypl Replied to Piotr B 2 weeks ago

Gdy wieżowce są gęsto obok siebie to są spójnym elementem architektury, gdy wyrastają ponad inne budynki jakoś pasują mi mniej do całości krajobrazu. Bardzo urodziwa paryska architektura, ta klasyczna, z epoki Georgesa-Eugène’a Haussmanna obecna w większości starych dzielnic jest bardzo ładna, natomiast ta z La Defense łacznie z La Grande Arche de La Défense, to już nie to co klasyka.

2 weeks ago Edited
Piotr B Replied to Krystyna Knypl 1 week, 6 days ago

Ma Pani rację. W centrum Warszawy wyrósł nam taki mały Manhattan. Wygląda fajnie, chociaż szkoda, że miejscami zrobił się chaos. Ale cóż, wysokie ceny gruntów, koperty pod stołem... ech...

Myślę że Panu Haussmannowi spodobałaby się koncepcja La Defense i przedłużenia osi od Łuku Triumfalnego do Łuku Triumfalnego. Cały zespół La Defense jest ciekawy, chociaż design taki troche jak... stary Fiat Multipla. Tak brzydki, że aż piękny.

1 week, 6 days ago Edited
Up
Copyright @Photoblog.com