6/03/2021. Medycyna Oparta na Wspomnieniach - odcinek ósmy

by Krystyna Knypl March. 06, 2021 102 views

Poprzedni odcinek https://www.photoblog.com/mimax2/2021/03/05/5032021-medycyna-oparta-na-wspomnieniach-odcinek-siodmy/

Następny odcinek https://www.photoblog.com/mimax2/2021/03/07/7032021-medycyna-oparta-na-wspomnieniach-odcinek-dziewiaty/

W czasach mojej lekarskiej młodości nie było powszechnym zwyczajem posiadanie drugie, trzeciej, czwartej, n-tej pracy. Gabinety prywatne mieli ordynatorzy, profesorowie, natomiast szeregowi lekarze nie mieli takiej możliwości zbyt często.

# 1

# 1

Miałam drugą pracę w latach 70 tych, byłam lekarzem zakładowym w hotelach Orbisu. Przyjmowałam pracowników hoteli Bristol, Europejski oraz Victoria.

Sporadycznie udzieliśmy także porad gościom hotelowym. Pamiętam jedną z takich porad w hotelu Bristol - byłam po dyżurze w szpitalu oraz pracy w poradni. Na koniec dnia pracy, około 17:00 przeszłam z poradni w hotelu Europejskim do hotelu Bristol, wjechałam chyboczącą windą na 2 piętro. Szłam hotelowym korytarzem, puszysta wykładzina tłumiła kroki. Zastukałam do drzwi pokoju, w którym mieszkała pacjentka spodziewając się zobaczyć typowy widok wnętrza hotelowego.

Proszę! - usłyszałam w odpowiedzi. Nacisnęłam klamkę i oczom moim ukazał się zupełnie prywatny, zagracony pokój. Okazało się, że pacjentka byłą rezydentką mieszkającą w nim od lat powojennych. Miała wskaznia do leczenia szpitalnego, ale nie wyraziła zgody. Za kilka dni zmieniła zdanie i przyjechała do szpitala przy ul. Lindleya.

https://www.photoblog.com/mimax2/2021/01/17/17012021-hotel-europejski-dawne-zdjecia/

Podczas pracy w hotelu Victoria zgłosili się do mnie organizatorzy kongresu Związku Zawodowego Pracowników Rolnych, Leśnych i Plantacji z prośbą o udzielanie porad uczestnikom obrad. Praca była ciekawa, ale najciekawesze było przyjęcie zakończenie obrad podczas którego dowiedzialam się, że wielu uczestników zna język rosyjski ponieważ byli szkoleni w Moskwie.

Po raz drugi, po wykładzie podczas Tygodnia Leków Polskich w Nowosybirsku, Miałam okazję po raz kolejny przekonać się, że język rosyjski może być przydatny w pracy lekarskiej. Poprzednie okazje do wykazania się znajomością języka rosyjskiego to było prowadzenie ćwiczeń z chorob wewnętrznych ze studentami z Erewania oraz wykład na konferencji "Tydzień Leków Polskich w Nowosybirsku".

# 3

# 3

Po latach ponownie bawiłam na salonach hotelu Europejskiego na koferencji naukowej z okazji 40 lecia Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego.

@mimax2 /Krystyna Knypl

Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com