5/04/2021. Wspomnień wiele, na początek hotele, cz.1

by Krystyna Knypl April. 05, 2021 289 views

Motto:
" ...według moich zasad każdy pisarz – niezależnie od tego, czy jest najlepszy czy najgorszy – powinien zdawać prostą i szczerą relację ze swego własnego życia, nie zaś opowiadać o tym co słyszał o życiu innych...”
Henry David Thoreau „Walden” PIW 2005

Spis wszystkich podróży

Następny odcinek

https://www.photoblog.com/mimax2/2021/04/06/6042021-wspomnien-wiele-na-poczatek-hotele-cz-2/

W czasach gdy króluje lockdown miłośnikom podróży pozostają wspomnienia, a więc lets start! Czasy szkolne w moim dzieciństwie i młodości to mieszkanie schroniskach, czasy studenckie to akademiki zamieniane podczas wakacji na miejsca noclegowe. W hotelach nie bywałam w moich bardzo młodych latach, ale nadrobiłam ten niedobór w latach dojrzałych. No i powracamy do punktu wyjścia - nie bywam w hotelach podobnie jak w moich młodych latach.

Hotele mają swoją magię - są miejscem odpoczynku po trudach podróży, zaskoczenia przy odbieraniu rachunku za pobyt (zwłaszcza korzystanie z minibaru!), przedmiotel dowcipnych komendarzy ( więcej https://www.photoblog.com/mimax2/2011/04/11/11042011-mydelka-hotelowe-what-to-do-with-hotel-soap/

miejscem pobytu słynnych ludzi. Tu zankomitym przykładem jest Hotel Saint George w Algierze, nazywany obecnie Hotel El Djazair, który gościł tak słynnych ludzi jak Edith Piaff, Albert Camus, Jean Gabin, Josephine Baker, Jean Cocteau, król Grecji Jerzy I, który spotkał się w tym hotelu z Winstonem Churchilem, Rudyard Kipling, Andre Gide, Che Guevara. Widoczne są hotelu na ścianach portrety słynnych gości. Była też wśród nich Simone de Beauvoir. Winston Churchill z gen. Eisenhoverem spotkali się w tym hotelu w czerwcu 1942 roku i dyskutowali strategią dalszych działań. Bywali też Duke of Vendome, Baron de Rothschild, Francis James ( wg https://famoushotels.org/hotels/56) Więcej pod linkiem

http://gdl.kylos.pl/wp/?p=6121

# 1 Wehikuł wspomnień

# 1 Wehikuł wspomnień

Spis moich podróży

# 2

# 2

Tabela dobrze odzwierciedla epokę PRL - wprawdzie pierwsze przekroczenie granicy zaliczam na wyjeździe samodzielnym podczas którego zwiedzam Jaskinie Demianowskie na Słowacji, to następne wyjazdy są grupowe, organizowane przez Zrzeszenie Studentów Polskich.

# 3

# 3

Powoli rozwijam swoje podróżnicze osiągnęcia za sprawą dwóch wyjazdów służbowych oraz wycieczki z Orbisem do Jugosławii.

# 4

# 4

Lata 90 te przynoszą otwarcie granic dla szeregowych obywateli, a ja jestem jedną z nich. Ruszamy początkowo na wycieczkę zorganizowaną przez biuro podróży, ale dwie następne wyprawy organizujemy samodzielnie.

# 5

# 5

Tu wyjazdy służbowe w przewadze, ale też prywatnie do Pragi wybieram się z rodziną.

# 6

# 6

Ten debiut na kongresie European Society of Hypertension dobrze ilustrują słowa piosenki, zacytowane przez współtowarzyszkę podróży, gdy siedziałyśmy na pokładzie samolotu w Warszawie. Powiedziałam do niej:

KK: -Świat stoi przed nami otworem, ruszamy na jego podbój

JW: -Dziwczyny tańczą jedno lato - odpowiedziala koleżanka.

Po latach mogę dopowiedzieć

KK: - A może dwa, a może trzy.

NIC NIE PORADZĄ CHLOPCY NA TO, ŻE SIĘ DZIEWCZYNOM TYLE ŚNI.

# 7

# 7

Realizacja snów o podróżach wyraziła się samodzielnym wyjazdem na następny kongres ESH w Mediolanie i rok później niezapomnianą wyprawą do Sao Paulo na kongres Interamerican Society of Hypertension / International Society of Hypertension, podczas którego zaprezentowałąm 3 doniesienia posterowe. Otrzymałam travel grant naukowy ISH, jako jedna z trojga uczestników z Polski.

# 8

# 8

Poznawszy zasady prezentowania publikacji oraz aplikowania o travel granty na kolejnym kongresie ESH dwie młodsze koleżanki prezdstawily doniesienia przygotowne pod moim kierunkiem, otrzyały także travel granty dla młodych naukowców.

# 9

# 9

Przelomowy dla kariery rok 2004 - pierwsza akredytacja dziennikarska w Stanach Zjednocoznych. No i zakochałam się w "tym kraju" ;)

# 10

# 10

Milość trwa...

@mimax2/Krystyna Knypl

  Be the first to like this post
Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com