24/04/2021. Indywidualne Konto Pacjenta (IKP) musi być: Inne - Krótkie - Proste

by Krystyna Knypl April. 24, 2021 325 views

Poranne próby zalogowania się na Indywidualne Konto Pacjenta (IKP) i sprawdzenie wyniku testu PCR osoby, która mnie upoważniła do tej czynności, kończy się taką obserwacją: instrukcje są za długie, pełne sloganów i bełkotu marketingowo-urzędniczego i w związku z tym w niczym, nikomu nie pomagają, wręcz utrudniają. Próbując zalogować się osoba zainteresowana niepotrzebnie traci czas.

# 1 Moja diagnoza IKP

# 1 Moja diagnoza IKP

Powstają więc pytania:

# dlaczego osoba upoważniona do otrzymywania informacji o stanie zdrowia pacjenta nie ma wglądu na IKP w wynik jego testu PCR, nawet gdy jest lekarzem?

# czy testowano na pacjentach rozumienie i przydatność tych kilkumetrowych instrukcji, jeśli tak to jaki ułamek promila pacjentów uznał je za przydatne?

#dlaczego osoba upoważniona do otrzymywania informacji o stanie zdrowia pacjenta nie ma wglądu na IKP w wynik testu PCR?

I po co ja zrobiłam w młodości doktorat z medycyny?

Trzeba było zrobić doktorat z ekonomii i wtedy miałabym dostęp do wszystkich danych, wszystkich pacjentów.

Wygląda na to, że @MZ__GOV_Pl stworzyło nowe pojęcie tajemnicy lekarskiej - są to dane o stanie zdrowia pacjenta do których lekarz nie ma dostępu.

ps. A żeby było jeszcze śmieszniej wspomniany doktor nauk ekonomicznych pisze w social mediach, że zapisał się na szczepienie p/SARSCOV2 przez profil zaufany w ciągu 30 sekund.

To na bank musiała być Rzeczywistość Równoległa

Jej opis pod powyższym linkiem aktywnym w mojej powieści z 2013 roku (!) Diagnoza: Gorączka złota.

Ciekawej lektury!

@mimax2 /Krystyna Knypl

Gazeta dla Lekarzy

redaktor naczelna & wydawca

  Be the first to like this post
Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com