2/05/2021. Nadawanie komunikatów nie jest tożsame z komunikacją!

by Krystyna Knypl May. 02, 2021 428 views

Współczesny świat ma wielkie osiągnięcia w dziedzinie łączności. Internet, media społecznościowe, komunikacja poprzez aplikacje czynią nasz życie przyjemniejszym. Niezależnie od tego gdzie są nasi bliscy możemy pozostawać z nimi w kontakcie. Mimo rozwoju narzędzi komunikacji ludziom jest coraz trudniej porozumiewać się. Dlaczego? Zbyt mało i zbyt rzadko zastanawiamy się co jest potrzebne dla skutecznej komunikacji. Zbyt dużo wysiłku świat wkłada w nadawanie komunikatów, zbyt mało zastanawia się co jest potrzebne do skutecznej komunikacji.

# 1 Studio Artystyczne Miry Naporowskiej w Algierze, obraz jednej z uczennic

# 1 Studio Artystyczne Miry Naporowskiej w Algierze, obraz jednej z uczennic

W dobie pandemii komunikacja między poszczególnymi uczestnikami systemu ochrony zdrowia mocno szwankuje. Konferencje prasowe @MZ_GOV_PL to nadawanie komunikatów z małym wstawkami pytań od dziennikarzy. Nie uczestniczą w tej wymianie informacji pacjenci, personel pracujący na pierwszej linii frontu. Również komunikacja najbliższych z hospitalizowanymi członkami rodzin szwankuje.

Pacjenci mają telefony komórkowe, ale... nie zawsze są w stanie je obsłużyć, doładować, nacisnąć odpowiedni klawisz... komunikacja nie dochodzi do skutku.

ASYSTENT KOMUNIKACJI MEDYCZNEJ - to potrzebny w dzisiejszych czasach pracownik na każdym oddziale szpitalnym, który pomoże pacjentom porozumieć się z rodziną oraz odciąży personel od obowiązków informacyjnych.

Wpis na Twitter

@asystent_komunikacji_medycznej - potrzebny w dzisiejszych czasach pracownik na każdym oddziale szpitalnym, który pomoże pacjentom porozumieć się z rodziną, odciąży personel od obowiązków informacyjnych @AKatrynicz , @MZ_GOV_PL

więcej https://www.photoblog.com/mimax2/2021/05/02/2052021-nadawanie-komunikatow-nie-jest-tozsame-z-komunikacja/

@mimax2 / Krystyna Knypl

Gazeta dla Lekarzy

redaktor naczelna & wydawca

Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com