11/05/2021. Szyldoza pospolita pożarła historię medycyny

by Krystyna Knypl May. 11, 2021 329 views

Ulica Nowogrodzka 59 to nie tylko moje pierwsze miejsce pracy ( więcej w książce Złoty Dyplom Lekarza ) w Państwowym Szpitalu Klinicznym nr 1 Akademii Medycznej w Warszawie, ale także adres, pod którym pracowały różne wybitne osoby, dla medycyny zasłużone, odbywały się pionierskie zabiegi chirurgiczne, wreszcie toczyły się nasze młode lekarskie losy.

Pod tym adresem pracował prof. Witold Orłowski - autor wielotomowego dzieła "Choroby wewnętrzne" i późniejszy kierownik II Kliniki Chorób Wewnętrznych. Pod tym adresem dokonano pierwszego Polsce przeszczepu nerki. Pracowali tu znakomici lekarze, stypendyści Fundacji Rockefellera, uczniowie laureatów Nagrody Nobla, późniejsi pracownicy Światowej Organizacji Zdrowia...

Po tych ludziach, ich osiągnięciach nie ma najmniejszego śladu. Jedyne co rzuca się w oczy to upstrzona szyldami brama wejściowa. Szyld na szyldzie i szyldem pogania i oczywiście wchodzić na teren szpitala zabrania.

Płatnik i szyldoza rulez!

#1

#1

Szyldoza gravis

#2

#2

Dobrze, że chociaż szpitalny ogród kwitnie wiosennie.

#3

#3

Disclosure:

@mimax 2 nie zgłasza konfliktu interesów, zdjęcie wykonano zachowując wymagany odstęp sanitarny od szpitalnej kolekcji koronawirusów, dzięki znakomitemu zoom'owi.

@mimax2 / Krystyna Knypl

  Be the first to like this post
Join the conversation
0
Be the first one to comment on this post!
Up
Copyright @Photoblog.com